Чи можливе проведення ДНК експертизи без згоди матері

Рубрика
Чи можливе проведення ДНК експертизи без згоди матері

Незважаючи на те, що стандартний тест на батьківство включає ДНК-мазки матері, батька і дитини, провести його можна і без використання материнської ДНК. Іноді мати просто недоступна для тестування або вважає за краще не брати участь в тесті на батьківство. Чи означає це, що тест зробити не можна? Ні. Генетичний матеріал від матері може допомогти збільшити кінцевий відсоток тесту, але ви все одно отримаєте переконливі результати і без її ДНК. ДНК тест без матері гарантує підтвердження батьківства з точністю 99,99% і спростовує його з точністю 100%. За участю матері точність тесту збільшується до 99,999% і вище.

Для чого може знадобитися тест ДНК без участі матері? Найчастіше на це йдуть чоловіки, які не впевнені, що діти, яких вони виховують або на яких платять аліменти, є їх біологічними дітьми. Тест без участі матері допоможе дізнатися правду, не порушуючи без причини спокій і довіру в сім'ї. Генетичні лабораторії гарантує конфіденційність дослідження, тому ви можете бути впевнені, що ні близькі, ні сторонні люди не будуть в курсі ваших дій.

Чи може мати відмовитися від тесту ДНК?

Мати має право ухилятися від проведення тесту ДНК, навіть якщо він був призначений рішенням суду. Хоча існує можливість примусового приводу до експертної установи, примусово взяти зразки для експертизи не можна - в Україні діє заборона на паркан біологічних матеріалів і біометрії без особистої згоди людини.

У яких випадках можна провести ДНК тест без згоди матері

Коли проведення тесту ДНК для вас необхідно, щоб підтвердити або розвіяти сумніви щодо свого батьківства, ви можете провести таке дослідження без дозволу і присутності матері. Результати такого тесту не будуть мати юридичної сили в суді, але будуть мотивувати суд до призначення судово-медичної генетичної експертизи.

Як провести генетичний аналіз без матері? Все досить просто. Якщо ви хочете зробити тест ДНК, не ставлячи до відома мати дитини, ви можете надати лабораторії зразок свого ДНК (мазок з порожнини рота) і біоматеріал дитини (мазок, волосся, пустушка або інші предмети, які містять клітини з ДНК дитини). Завдяки домашнім наборам для забору матеріалу навіть не потрібно приходити в лабораторію - мазки можна зробити і упакувати самостійно. Тест в лабораторії проводиться конфіденційно, а результати знеособлені. Крім того, для досудових ДНК-аналізів не потрібно надавати жодних документів.

Якщо ж ви хочете встановити факт батьківства, щоб брати участь у вихованні дитини, платити аліменти і визначити місце проживання дитини, то такий досудовий тест використовувати не можна.

Чи може батько, який не вписаний в свідоцтво про народження, зробити тест ДНК без згоди матері дитини? Так, але в цьому випадку допоможе тільки звернення до судових органів. У позовній заяві необхідно буде клопотати про проведення генетичної експертизи. Як правило, суди вимагають участі матері в тестуванні. Така процедура має певний юридичний порядок, а забором зразків і їх доставкою в лабораторію займаються спеціально затверджені свідки, які не зацікавлені в результатах. Якщо суд призначає тест на батьківство за участю матері, експертизу без неї виконати не можна.

Як проходить ДНК-тест, який призначив суддя:

  1. Суд призначає генетичну експертизу на підставі позовної заяви.
  2. Визначається місце, час і порядок проведення судово-медичної експертизи.
  3. Результати експертизи на спеціальних бланках будуть спрямовані в суд.

Брати біологічні матеріали можна у дитини будь-якого віку, оскільки це безболісна процедура. Термін проведення тесту залежить від регламенту роботи лабораторії, як правило, він виконується протягом 7-9 робочих днів.

У яких випадках не можна провести ДНК експертизу без згоди матері

Без участі матері провести генетичне дослідження не можна в таких випадках:

  1. Якщо необхідний ДНК-тест для суду. Він вимагає участі трьох осіб - батька, матері і дитини. Мати може відмовитися від дослідження, оскільки в Україні заборонено брати біометричні дані примусово. Однак в цьому випадку відповідач може нести несприятливі наслідки в ході судових розглядів. Якщо сторона позивача призведе достатню кількість переконливих доказів, то його батьківство може бути визнано або не визнане (в залежності від позовних вимог) і без проведення ДНК-експертизи, від якої відмовилася мати.
  2. Коли є ймовірність, що батьком може бути один з родичів (наприклад, брати). Велика кількість збігів в маркерах ДНК серйозно ускладнює експертизу. Підвищити достовірність такого дослідження допомагає включення біологічних зразків від матері.
  3. Якщо у дитини або потенційного батька сталася мутація в генах. Нерідко в таких випадках додавання матері в дослідження є дуже важливим фактором.

Таким чином, можна зробити тест ДНК без згоди матері? Можна, але тільки якщо з його допомогою ви хочете упевнитися, що виховуєте своїх дітей, і дізнатися, чи можна далі довіряти дружині або партнеру. Якщо спірна ситуація буде вирішуватися в суді, участь матері в тесті обов'язково.

Похожие статьи
Сподобався пост? Підпишіться на оновлення сайту
Залишити відповідь

Останні статті

З кожним роком розширюється ринкова пропозиція тестів ДНК, які можна проводити для різних цілей. Вартість генетичних тестів залежить від кількості протестованих генів і типу використовуваного методу.

Тест на батьківство проводиться для встановлення особи біологічного батька дитини. Скільки коштує тест на батьківство і як до нього підготуватися?

Генетична інформація, що міститься в ДНК, має великий вплив на зовнішній вигляд і функції нашого тіла. І хоча умови навколишнього середовища також мають великий вплив, наші гени - це «рецепт» для нашого тіла, завдяки якому воно знає, як функціонувати.

Останні досягнення в області технологій геноміки зробили доступним отримання персоналізованої генетичної інформації.

Генетичний профіль - це набір певних ділянок ДНК (генетичних маркерів). Він унікальний для кожної людини, тому його ще називають «генетичним відбитком пальця». Тільки однояйцеві близнюки мають однаковий генетичний профіль.

Ви коли-небудь замислювалися, чому одні люди, які ведуть нездоровий спосіб життя і живуть в несприятливих умовах, живуть здорової і довгим життям, а інші, не дивлячись на турботу про своє здоров'я, не доживають до глибокої старості? Дуже ймовірно, що за це можуть бути відповідальні гени.

Ставити під сумнів материнство для багатьох жінок може бути дуже важким досвідом. На щастя, такі ситуації трапляються порівняно рідко, але все ж трапляються.

ДНК-дієта - меню, записане в генах. ДНК-дієта допомагає скинути вес? Є результати пошуку від ДНК-аналізу? Ответы на вопросы в статье от Медикал Геномікс Україна. Щоб дієта стала ефективною та дозволила безпечно досягти та підтримати оптимальну фігуру, вона повинна відповідати нашому організму.