ДНК аналіз сперми або біологічної плями

ДНК аналіз сперми або біологічної плями

ДНК-експертиза на наявність слідів сперми - різновид молекулярно-генетичних аналізів, мета якої - визначити наявність слідів насіння на будь-якому матеріалі або об'єкті, а також визначити факт приналежності того чи іншого біологічного матеріалу конкретній особі. Такі аналізи замовляють в рамках судово-криміналістичних експертиз або тесту на зраду. Виконати такий аналіз швидко, недорого і конфіденційно можна в лабораторії Медікал Геномікс Україна.

ДНК аналіз слідів сперми можна плутати з генетичною експертизою сперми, яка допомагає визначити причини безпліддя або в пошуку генетичних дефектів. Це два різних по цілям і характеру дослідження. У першому випадку ставляться дві мети: виявити сперму на матеріалі або об'єкті та ідентифікувати її приналежність будь-якій особі. У другому випадку фахівці виконують тест за медичними показаннями, коли необхідно визначити якість насіння на генному рівні і оцінити ризики прояви генетичних дефектів у майбутнього потомства цю людину.

Що можна виявити при ДНК експертизі плям сперми

 Що можна виявити при ДНК експертизі плям сперми

ДНК аналіз плям сперми проводить фахівець-генетик, який за допомогою спеціального обладнання визначає наявність чужорідної ДНК на об'єкті, наданому для аналізу. Такими предметами можуть бути постільна або нижню білизну, а також змиви з предметів, які не можна переміщати, наприклад, меблі.

Якщо замовник надає додаткові біоматеріали, то за допомогою проведення такої експертизи можна також встановити, кому належить досліджуваний зразок сперми. Для цього рекомендується надати волосся з цибулинами передбачуваного власника матеріалу, зразки слини або інші нестандартні матеріали (зубні щітки, леза бритви, сигаретні недопалки, нігті і т. П.).

Як пройти ДНК аналіз на визначення слідів сперми

Щоб виконати ДНК аналіз біологічного плями, замовник повинен надати якісний зразок біоматеріалу. Якісний зразок - той, що не має домішок інших ДНК. Домішки інших ДНК значно ускладнюють процедуру виділення та ідентифікації власника біоматеріалу. Тому при виявленні тканин або інших об'єктів з біологічними рідинами, важливо акуратно зібрати їх і відправити зразки в лабораторію, не торкаючись до них руками. На нашому сайті ви можете ознайомитися з інструкцією про те, як здати стандартні і нестандартні матеріали, якими можуть бути:

  • тканини з біологічними плямами (одяг, постільна, нижня білизна);
  • недопалки;
  • леза бритви;
  • жувальна гумка;
  • одноразовий посуд;
  • змиви з меблів, сидінь авто та ін.

Після отримання зразків експерти приступають до роботи. Зверніть увагу, що надана одяг або простирадла будуть пошкоджені в процесі, оскільки буде потрібно зробити вирізи великих шматків тканини.

Далі переходять до визначення типу біологічного плями (чи дійсно наданий зразок є спермою) і екстракції ДНК. Потім створюються і порівнюються ДНК-профілі зразка сперми і контрольного зразка (наприклад, замовника або передбачуваного власника сперми). Порівняння ДНК-профілів зразків і дозволяє встановити, кому належить та чи інша біологічне пляма.

Експертиза сперми дозволить отримати відповіді на такі питання:

  1. чи належать досліджувані зразки вам або іншому людина (якщо проводиться тест при підозрі на зраду);
  2. чи належать зразки саме тій людині, додаткові біоматеріали якого ви надали разом зі слідами сперми.

Терміни і вартість виконання експертизи залежать від якості і типу наданих зразків, а також від кількості учасників дослідження, чиї ДНК-профілі необхідно буде порівняти. Результати лабораторної експертизи можна використовувати як докази для суду.

Отримати безкоштовну консультацію

Заповніть нижче форму, ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Terms title

Terms content

Як правильно здати матеріали для аналізу?

Стандартним зразком для аналізів ДНК є ротової мазок. Щоб здати матеріали для генетичного дослідження, ви можете відвідати один з наших пунктів збору, де кваліфіковані співробітники все зроблять за кілька хвилин або ви можете замовити набір для збору зразків та зробити це вдома самостійно. Перед отриманням зразків протягом години потрібно відмовитися від куріння, їжі і пиття. Обов'язково ознайомтеся з докладною інструкцією зі збору зразків ДНК в домашніх умовах.

imageimageimage

Переваги Медікал Геномікс Україна

Низкая цена

НИЗЬКА ЦІНА

У нас ви отримаєте найнижчу ціну

Скорость

ШВИДКІСТЬ

Виконання ДНК аналізу від 4х днів!

 Точность

ТОЧНІСТЬ

Усі ДНК аналізи мають найвищу точність

Анонимность

АНОНИМНІСТЬ

Дані можуть бути знеособлені, що забезпечить 100% конфіденційність

 

Онлайн запис на здачу аналізу