Аналіз мітохондріальної ДНК (тест по материнській лінії)

У широкому сенсі все ДНК-тести можна розділити на аутосомні, материнські і батьківські. Аналіз мітохондріальної ДНК - один з трьох основних типів ДНК-тестів, кожен з яких повідомляє про різні аспекти генетичної спадщини. Материнські тести виконуються з використанням мітохондріальної ДНК. Таке дослідження дозволяє встановити спорідненість між матір'ю і дітьми будь-якої статі, між бабусею і онуками, між сиблингами і будь-якими іншими передбачуваними родичами по материнській лінії. Мітохондріальна ДНК передається з покоління в покоління практично без змін, тому тест має високу точність.

Аналіз мітохондріальної ДНК (тест по материнській лінії)

 

У чому особливість мтДНК

ММітохондріальні гени передається безпосередньо від матері до дитини та є частиною вашої спадковості. Їх можна проаналізувати, щоб підтвердити або спростувати спорідненість між представницями одного родоводу, а також отримати інформацію про походження. mtDNA-тести ефективні для відстеження предків по матримоніальної лінії до 52 поколінь назад. На відміну від Y-ДНК, мтДНК мають представники обох статей, і тому кожен може використовувати цей вид тестування.

Мітохондріальний генний набір знаходиться в мітохондріях - це крихітні структури, які є в кожній з клітин. Ці структури виробляють енергію для наших клітин і беруть участь в деяких інших процесах. МтДНК відокремлена від іншої частини дезоксирибонуклеїнової кислоти, яка міститься в ядрах клітин.

mtDNA змінюється повільніше, ніж інша частина нашого геному, передаючись із покоління в покоління. Це пов'язано з тим, що 23 пари хромосом, які ми успадковуємо від наших батьків, проходять через процес рекомбінації. Оскільки мітохондрії не зазнають цього процесу, мати передає своїй дитині mtDNA незмінною.

У ній знаходиться тільки 37 генів (в решті частини дезоксирибонуклеїнової кислоти - їх приблизно 30 000). На етапі запліднення, коли з'являється зигота, вона містить 100 тисяч мітохондрій, які спочатку перерозподіляються, а потім починають активно ділитися. Оскільки діти отримують мтДНК тільки від матері, вона є ідеальним об'єктом для ДНК-експертизи, якщо потрібно встановити зв'язки по материнській лінії. Будова мітохондріальної ДНК дуже сильно відрізняється від ядерної. Вона дуже варіабельна через великої кількості точкових мутацій, завдяки цьому мтДНК дуже сильно відрізняється у людей з різними предками по материнській лінії. Все це, в свою чергу, дозволяє без помилок встановлювати спорідненість навіть між дуже далекими родичами по материнській лінії.

В яких випадках проводять тест мтДНК

Досягнення генетики представляють не тільки науковий інтерес, а й допомагають у вирішенні різноманітних дуже складних проблем. Цей вид DNA-дослідження використовується в наступних ситуаціях:

 • Коли потрібно визначити спорідненість по жіночій лінії. Підходить, якщо не можна отримати зразок у прямих родичів, для сіблінгов з одним загальним батьком, для встановлення біологічної матері дитини, визначення спорідненості між жінками або жінкою і чоловіком і т.д.
 • Генеалогія. mtDNA-тест допомагає встановити етнічне походження по родоводу матері, отримати карту географічних міграцій предків. Мітохондріальне секвенування визначає матримоніальну гаплогрупи. Ці групи були створені шляхом аналізу мітохондріальних мутацій в живих групах населення і археологічних останках. Саме ці мутації дозволили експертам зрозуміти, як групи наших предків мігрували після відходу з Африки приблизно 200 000 років тому.
 • Кримінальні розслідування. ДНК-лабораторія може допомогти в тих ситуаціях, коли потрібно визначити особистість злочинця. Аналіз мтДНК працює в цьому випадку ефективніше інших видів ДНК-тестів, оскільки в кожній клітині міститься велика кількість мтДНК, а також вона більш стабільна, ніж ДНК в ядрі клітини, що спрощує ідентифікацію. Висновки ДНК-лабораторії використовуються як доказ у суді.
 • Діагностика захворювань. Мутації в генах викликають безліч різних хвороб, особливо пов'язаних з м'язовою слабкістю. Це, наприклад, мітохондріальна міопатія.

Учасники тесту по материнській лінії

Оскільки mtDNA дитина отримує тільки від мами, це ідеальний інструмент для встановлення зв'язків з матримоніальної родоводу. Тому брати участь в тестуванні можуть:

 • жінка і дитина будь-якої статі;
 • передбачувані сиблинги для встановлення спорідненості по матері;
 • дід / баба-внук;
 • дядя / тітка-племінник.

Хоча цей DNA-аналіз дає високу точність при визначенні материнських зв'язків, він не може назвати точний характер відносин між учасниками тесту (наприклад, не можна сказати, що та чи інша людина є тіткою, племінницею, племінником і т. Д.). Іншими словами, він не буде розрізняти родичів однієї і тієї ж родоводу. Вам і будь-яким іншим учасникам необхідно буде зробити свої власні висновки на основі результатів експертизи.

Хотя этот DNA-анализ дает высокую точность при определении материнских связей, он не может назвать точный характер отношений между участниками теста (например, нельзя сказать, что тот или иной человек является тетей, племянницей, племянником и т. д.). Другими словами, он не будет различать родственников одной и той же родословной. Вам и любым другим участникам необходимо будет сделать свои собственные выводы на основе результатов экспертизы.

Проведення аналізу по мтДНК

Тест мітохондріальної ДНК виглядає таким же чином, як і більшість інших ДНК-досліджень. Після замовлення ви отримаєте комплект для ДНК-тестування поштою, який містить набір для збору буккального епітелію. Взявши зішкріб тампоном з внутрішньої частини щоки, його потрібно буде упакувати за інструкцією і відправити генетикам. Якщо з якоїсь причини паркан епітелію таким чином неможливий, варто обговорити з компанією можливість надати інші біоматеріали. Це можуть бути:

 • біологічні плями зі слідами крові, сперми, слини;
 • нігті, волоски з фолікулами;
 • недопалки, соски;
 • зуби, кістки та інші.

Існують два основні методи вивчення mtDNA. Перший полягає у використанні спеціалізованих комп'ютерні процесорів, які показують конкретні «генетичні варіанти» або «маркери». Другий - секвенатор, який записує кожне окреме підстава, створюючи «мітохондріальну послідовність». Потім виконується порівняння мітохондріальної ДНК з еталонною послідовністю, щоб ідентифікувати всі наявні варіації.

В результаті мтДНК-аналізу ви отримуєте одне з цих висновків:

 • спорідненість між тестованих підтверджуючого;
 • спорідненість між тестованих спростовується;
 • якщо проводилося генеалогічне дослідження, тоді ви отримуєте вихідні дані mtDNA, карту міграцій предків, цікаві факти про клан.

Цей DNA-тест може бути використаний для визначення того, чи мають два або більше людини одну і ту ж материнську лінію, або чи є у чоловіків і / або жінок одна і та ж біологічна мати.

Він заснований на зміні послідовності мітохондріальної дезоксирибонуклеїнової кислоти, яка передається від жінок до їх потомству чоловічої і жіночої статі. Результат цього тесту заснований на генерації унікального профілю для кожного випробуваного людини. Якщо профілі MtDNA збігаються, генетики можуть підтвердити, що вони мають одну і ту ж материнську родовід.

Отримати безкоштовну консультацію

Заповніть нижче форму, ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Terms title

Terms content

Як правильно здати матеріали для аналізу?

Стандартним зразком для аналізів ДНК є ротової мазок. Щоб здати матеріали для генетичного дослідження, ви можете відвідати один з наших пунктів збору, де кваліфіковані співробітники все зроблять за кілька хвилин або ви можете замовити набір для збору зразків та зробити це вдома самостійно. Перед отриманням зразків протягом години потрібно відмовитися від куріння, їжі і пиття. Обов'язково ознайомтеся з докладною інструкцією зі збору зразків ДНК в домашніх умовах.

imageimageimage

Терміни і ціна

Якщо необхідний генетичний тест мтДНК, його можна замовити в лабораторії Медікал Геномікс Україна. Тут ви можете виконати такі експертизи по mtДDNA:

 • етнічне походження людини, гаплогруппа - виконується протягом 50 днів, вартість - 15 000 гривень;
 • юридичний тест на материнство - 9-11 днів, 7800 гривень.

Повний прайс-лист на послуги компанії можна знайти на сайті. Надати матеріал можна будь-яким зручним для вас способом - в одному з пунктів збору в Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі та інших містах або в домашніх умовах, для чого ви отримуєте набір з аплікатором, інструкцією і документами.

Медікал Геномікс Україна - найбільша лабораторія на пострадянському просторі, яка виконує генетичні експертизи різної спрямованості: для встановлення батьківства і спорідненості, генеалогічні, медичні. Перевагами проведення тесту в лабораторії є: висока точність і акуратність досліджень, можливість отримання результату, який буде прийнятий в судах і державних інстанціях України, ЄС і США.

Переваги Медікал Геномікс Україна

Низкая цена

НИЗЬКА ЦІНА

У нас ви отримаєте найнижчу ціну

Скорость

ШВИДКІСТЬ

Виконання ДНК аналізу від 4х днів!

 Точность

ТОЧНІСТЬ

Усі ДНК аналізи мають найвищу точність

Анонимность

АНОНИМНІСТЬ

Дані можуть бути знеособлені, що забезпечить 100% конфіденційність

 

Онлайн запис на здачу аналізу