Генеалогічний ДНК тест на національність

Генеалогічний ДНК тест на національність

Жива клітина містить ланцюжка дезоксирибонуклеїнової кислоти. Вона ділиться на хромосоми і гени. Людина має 46 хромосомами. Генеалогічний тест ДНК досліджують різні фрагменти ланцюжка, дозволяючи встановити родинні зв'язки з конкретними людьми, етнічну групу і зв'язок з регіонами, де проживали прабатьки протягом останніх тисячоліть.

Він допомагає, коли необхідно знайти рідних або дізнатися історію походження. Залежно від виду експертизи можна дізнатися родовід до четвертого-п'ятого покоління або приналежність до певної гаплогрупи - людям з одним спільним предком.

Якщо цікава генеалогія, то дослідження допоможе знайти не тільки людей із загальними для вас корінням, а й розповісти більше про ваше походження.

Аутосомно ДНК передається від обох батьків, але Y-хромосомна - тільки від батька до сина, а мітохондріальна - тільки від матері. Ця різниця визначило два підходи до дослідження родоводу людини.

Коли і навіщо проводять ДНК аналіз на етнічний склад

Тест ДНК на національність і походження за батьківською і материнською лінією проводять, коли людині цікаво дізнатися більше про свою сім'ю, про свій давній родовід. Залежно від того, який тип генеалогічного тесту ви вибрали, ви можете отримати за допомогою нього наступну інформацію:

  • гаплогруппа вашого роду. Тест відстежує пряму материнську або батьківську лінію і дозволяє визначити континент походження предків та етнічну приналежність. Це дозволить дізнатися в тому числі про те, чи є ви, наприклад, африканцем або європейцем;
  • місця появи і проживання ваших предків або племена, до яких вони належали, карта міграцій предків;
  • сучасний ареал проживання людей, які мають спільних з вами предків;
  • які історичні особистості мають те ж саме родовідне дерево, що і ви.

Генеалогічне дослідження коштує дорожче, ніж стандартні види ДНК-тестів. Його вартість визначається складністю і тривалістю процедури аналізу великої кількості маркерів.

 

Аналіз батьківської лінії

23 хромосома людини має дві версії: X, Y. У жінок дві Х, у чоловіків - Х, Y. Y-DNA дає можливість досліджувати Y. Оскільки у жінки відсутня Y-хромосома, дізнатися батьківську родовід можна тільки протестувавши безпосередньо її батька, брата , дядю, діда.

Аналіз батьківської лінії

Як це працює

Кожну людину відносять до певної гаплогрупи - клану зі схожими генами. Він має історію, укладену в маркерах дезоксирибонуклеїнової кислоти, а її гілки можуть класифікувати людей як африканців, європейців, азіатів, євреїв, корінних американців.

Дані Y передаються без змін, але іноді відбуваються мутації. Саме ці історичні зміни утворюють клани і гілки, оскільки покоління за поколінням народжуються нові представники роду, мігруючі в нові області.

Прогнози гаплогрупи дуже точні. Вони носять базовий характер, але досить докладні, щоб ідентифікувати континент, де жили прабатьки, визначити національність. Більш точне визначення дають додаткові експертизи (SNP, Big Y).

 Що показує Y-DNA тест

Оскільки Y-хромосома передається тільки від чоловіків, тест може розповісти про коріння тільки по батькові. Генетичний тест на національність Y-хромосоми передбачає два типи тестів: короткий тандемний повтор (STR), однонуклеотидний поліморфізм (SNP). STR найкраще підходять для недавньої родоводу, а SNP розповідають про більш давнє походження. В результаті дослідження ви отримаєте:

  • карту міграцій предків;
  • профіль Y-STR - 12, 37, 67, 111 маркерів;
  • цікаві факти про клан - місце проживання «родичів», знаменитості з гаплогрупи.

Аналіз ДНК по батьківській лінії визначає спорідненість між чоловіками при відсутності батька (передбачуваний батько недоступний з якої-небудь причини - помер, пропав безвісти, знаходиться в іншій країні в момент проведення тесту або просто невідомий). Про необхідний для усиновителів (для визначення біологічних батьків), під час судових розглядів, криміналістичних експертиз, в імміграційних цілях, оскільки результати тесту допомагають встановити близьке і далеке спорідненість, а також етнічне походження по батьківській лінії.

Аналіз материнської лінії (mtaDNA)

Мітохондріальна ДНК (mtaDNA) досліджує коріння по матері, використовуючи інформацію, яка міститься в мітохондріях. Чоловіки успадковують її від своєї матері, але не передають. Жінки отримують мтДНК від матері, передають спадкоємцям чоловічої і жіночої статі. Ось чому дослідження можна проводити всім. Ціна цього виду генеалогічного дослідження вища, оскільки воно вимагає набагато більше часу і складнішого підходу.

Мітохондріальна ДНК ніколи не змішується з батьківською, тому матрилинейная генеалогія залишається незмінною і неушкодженою. Тільки представниці жіночої статі передають мітохондріальну інформацію, тому всі нащадки несуть материнську мтДНК.

Аналіз материнської лінії (mtaDNA)

Як це працює

Ми маємо той же тип мтДНК, що і наша мати, бабуся, прабабуся по лінії матері. Фактично той же самий код буде визначати пряму генетичну лінію до моменту, коли відбувається природна мутація в коді - в середньому приблизно кожні 20 000 років. В кінцевому рахунку можна відстежити одну жінку, яка прожила близько 150 000 років тому, - її зазвичай називають мітохондріальної Євою. Нащадки Єви поступово заселяли всю земну кулю.

Тисячоліттями кожна група цих нащадків набувала окремі мутації, що дозволяють тепер ідентифікувати кожну з них. Групам мутацій дали назву гаплогрупп - вони показують, які міграційні шляхи вибирали люди по материнській лінії.

Аналіз ДНК по материнській лінії не зможе визначити конкретні країни, звідки прийшли прабатьки. mtDNA мутує повільно, тому допомагає розкрити тільки дуже давню інформацію, але не допоможе дізнатися про ваші останні (останні 200-500 років) предків.

Що показує mtaDNA

Аналіз ДНК на походження показує приналежність до гаплогрупи, місце, звідки пішли предки. Дані mtDNA застосовують для самостійної роботи з доступними базами з генеалогічної інформацією. результат:

  • карта міграцій предків;
  • вихідні дані mtDNA;
  • цікаві факти про клан - місце проживання «родичів», знаменитості з ідентичними корінням

Отримати безкоштовну консультацію

Заповніть нижче форму, ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Terms title

Terms content

Вартість та терміни ДНК тесту на походження

ДНК тестирование на происхождение человека (генеалогия по ДНК)      
Исследование этнического происхождения по линии отца, определение гаплогруппы у мужчин (тестирование Y-хромосомы,1 участник) 6500 15 дней Заказать
Исследование этнического происхождения по линии матери, определение гаплогруппы у женщин (тестирование mtДНК,1 участник) 15000 50 дней

Переваги Медікал Геномікс Україна

Низкая цена

НИЗЬКА ЦІНА

У нас ви отримаєте найнижчу ціну

Скорость

ШВИДКІСТЬ

Виконання ДНК аналізу від 4х днів!

 Точность

ТОЧНІСТЬ

Усі ДНК аналізи мають найвищу точність

Анонимность

АНОНИМНІСТЬ

Дані можуть бути знеособлені, що забезпечить 100% конфіденційність

 

Онлайн запис на здачу аналізу