Аналіз Y хромосоми (ДНК тест по батьківській лінії)

У кожної людини є 23 пари хромосом, зібраних в ланцюжок дезоксирибонуклеїнової кислоти із зашифрованою в ній генної інформацією. Хромосоми Y існують тільки у чоловіків, тому аналіз Y-хромосоми дозволяє з високою точністю визначати зв'язку з патрімоніальной родоводу - тобто між усіма передбачуваними родичами-чоловіками.

Аналіз Y хромосоми (ДНК тест по батьківській лінії)

Y- хромосома змінюється дуже повільно, тому вона реплікується з одного покоління в інше зазвичай без ошібок.Но навіть якщо помилка є, вона буде передана від батька до сина, що не вплине на точність експертизи. Тому ДНК-тест по Y-хромосомі - це ще й важливий інструмент вивчення мутацій. Таким чином, тести по Y-хромосомі дозволяють отримати точний результат при встановленні батьківства, спорідненості, ідентифікації особистості, а також при дослідженні генетичних захворювань.

В яких випадках необхідний тест Y-хромосоми

Вивчення Y-ДНК дає відповіді на складні питання в самих різних ситуаціях, коли необхідно визначити зв'язки між передбачуваними членами однієї сім'ї або навіть великими групами людей:

 • Встановлення спорідненості. Можна використовувати для підтвердження будь-яких родинних зв'язків між чоловіками, що особливо цінно, коли немає документальних доказів. Дозволяє знайти зв'язку між людьми, які підозрюють зв'язок, але не впевнені в цьому через різних прізвищ і відсутності документів.
 • Еміграція. Аналіз ДНК по чоловічій лінії допомагає тим людям, які планують переїхати до близьких в іншу країну, але їм необхідно підтвердження сімейних уз.
 • Генеалогія. Для встановлення біогеографічної родоводу. Дозволяє визначити походження предків людини, їх географічні міграції, а також етнічну приналежність.
 • Медицина. Існує зв'язок між Y-хромосомою, імунною системою і складними полігенними ознаки. Це дозволяє проводити YDNA-тести з медичною метою - для визначення схильності до тих чи інших захворювань.

Проведення аналізу по Y-хромосомі

Аналіз ДНК по батьківській лінії проводиться так само, як і будь-яка інша ДНК-експертиза. Для цього в учасників тестування беруть біоматеріал, витягують з нього дезоксирибонуклеїнової кислоти, а потім методом ПЛР збільшують число локусів з включенням в кожну копію флуоресцентної мітки. На фінальній стадії молекули кислоти поділяють, зчитують лазером і вносять всю інформацію в комп'ютер. Після цього дані аналізуються, складаються ДНК-профілі учасників, вчені здійснюють їх порівняння.

Стандартним зразком для ДНК-досліджень є букальний епітелій, який збирають спеціальним аплікатором за певною процедурою з внутрішньої сторони щоки. Це абсолютно безболісна процедура, яку можна провести самостійно в домашніх умовах з використанням набору та інструкції, надісланих лабораторією. Якщо можливості отримати його немає, тоді беруть нестандартні зразки:

 • біологічне пляма - засохла на тканини кров, слина, сперма;
 • волосся з цибулинами;
 • нігті;
 • сигаретні недопалки, жувальні гумки;
 • зубна щітка, бритва і ін .;
 • зуби, кістки та інші.

Всі клітини тіла несуть дезоксирибонуклеїнової кислоти, однак від виду, кількості і якості матеріалу залежить можливість успішного проведення тесту. Якщо ви хочете встановити спорідненість по чоловічій лінії, але не впевнені в матеріалах, які можете надати, проконсультуйтеся в лабораторії Медікал Геномікс Україна.

Результати

В Y-STR досліджуються конкретні місця розташування на Y-хромосомі, щоб сформувати профіль Y-STR для кожного тестованого. Чоловіки, які пов'язані через своїх батьків, матимуть однакові або схожі профілі Y-STR, а незв'язані персони, відповідно, матимуть різні профілі Y-STR.

Як і в разі будь-якого іншого генеалогічного дослідження, важливо пам'ятати про обмеження тестування Y-DNA. В даний час немає тесту на Y-ДНК, який визначить, чи є дві людини братами, двоюрідними братами або іншими членами однієї сім'ї. Збіг в маркерах означає, що ви пов'язані з іншою людиною, але це не дає встановити точну природу цих відносин. Для уточнення цих результатів застосовують інші дослідження, наприклад, аутосомно ДНК, яка допомагає визначити зв'язку до п'ятого-шостого покоління, тобто на більш близькому рівні.

Отримати безкоштовну консультацію

Заповніть нижче форму, ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Terms title

Terms content

Як правильно здати матеріали для аналізу?

Стандартним зразком для аналізів ДНК є ротової мазок. Щоб здати матеріали для генетичного дослідження, ви можете відвідати один з наших пунктів збору, де кваліфіковані співробітники все зроблять за кілька хвилин або ви можете замовити набір для збору зразків та зробити це вдома самостійно. Перед отриманням зразків протягом години потрібно відмовитися від куріння, їжі і пиття. Обов'язково ознайомтеся з докладною інструкцією зі збору зразків ДНК в домашніх умовах.

imageimageimage

Терміни і ціна

Якщо вам необхідний тест на спорідненість по чоловічій лінії, ви може замовити його можна в лабораторії Медікал Геномікс Україна. Це англійська лабораторія, яка пропонує великий вибір експертиз, серед яких такі види тестування по Y:

 • на спорідненість, два учасники-чоловіки. Виконується 9-11 днів;
 • етнічне походження - 6500 гривень, термін - 15 днів;
 • генетична реконструкція (X, Y) - 11500 гривень, 9-11 днів.

З докладним прайс-листом та переліком послуг можна ознайомитися на сайті. Здати зразки можна в одному з пунктів збору матеріалу в Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі та інших міст країни. Для самостійного забору матеріалу лабораторія відправляє набір, інструкцію і документи на Вашу електронну адресу. При замовленні експертизи укладається договір, всі зразки отримують штрих-код, а результати можуть використовуватися в судових і державних інстанціях України, ЄС, США.

На сьогоднішній день Медікал Геномікс Україна - найбільша лабораторія з більш ніж 18-річним досвідом роботи в галузі. Над кожним дослідженням працюють дві незалежні групи вчених-генетиків під керівництвом чотирьох докторів наук. Це фактори високої точності результату.

Переваги Медікал Геномікс Україна

Низкая цена

НИЗЬКА ЦІНА

У нас ви отримаєте найнижчу ціну

Скорость

ШВИДКІСТЬ

Виконання ДНК аналізу від 4х днів!

 Точность

ТОЧНІСТЬ

Усі ДНК аналізи мають найвищу точність

Анонимность

АНОНИМНІСТЬ

Дані можуть бути знеособлені, що забезпечить 100% конфіденційність

 

Онлайн запис на здачу аналізу