ДНК ідентифікація

ДНК ідентифікація

ДНК-профіль - абсолютно унікальний набір нуклеотидних послідовностей, який є у кожної людини. Генетичний профіль, або, як його ще називають, «генетичний паспорт», отримують в результаті ідентифікації ДНК (типування ДНК), при якому відбувається виділення дезоксирибонуклеїнової кислоти з біологічного матеріалу та аналіз послідовності її елементів. ДНК-профілі використовують в медичних цілях (наприклад, при трансплантації кісткового мозку), в криміналістиці (для ідентифікації особи), в суді (для встановлення батьківства або ступеня споріднення), для пошуку зниклих людей.

Для чого проводиться ідентифікаційний аналіз ДНК

Аналіз ДНК приносить велику користь, коли необхідно довести свою правоту під час судових процесів за призначенням аліментів, вступу в спадщину, під час кримінальних розглядів. Він з високою точністю (99,99%) визначає спорідненість між людьми і приналежність тих чи інших біологічних зразків конкретній людині. Ідентифікація ДНК допомагає у випадках, коли:

 • необхідно встановити спорідненість між передбачуваними родичами. При цьому порівняти два генотипу можна навіть якщо їх власники знаходяться в даний момент в різних країнах і не можуть здати аналіз в одній лабораторії;
 • щоб підтвердити або спростувати онкологічний діагноз. У лабораторії можна перевірити, чи є яка звернулася особа власником гістологічні зразків;
 • йде пошук зниклої людини. Дослідження допомагає швидко зіставити генетичний профіль зниклої людини з іншими передбачуваними зразками;
 • потрібно провести тест на зраду. Виконується аналіз плями з біологічними рідинами (кров, сперма, слина) або волосся.

Тести ДНК володіють високою точністю. Іноді вони є єдиним доказом того, що підозрюваний був залучений в злочин або, навпаки, був засуджений помилково.

Для зниження ймовірності помилки вчені перевіряють більше маркера, що містяться в хромосомах. Число аналізованих локусів може досягати 25-33, що гарантують точність в 99,99%. Шанси на те, що два незв'язаних людини мають однакові алелі, складають менше одного мільярда.

Види ДНК-профілей

ДНК-профіль має кілька різновидів. Вони класифікуються по набору генів для аналізу:

 • профіль по аутосомно хромосомі. Найпоширеніший тип, що дозволяє встановити близьку спорідненість. Для цього порівнюються локуси різних зразків. Якщо є готовий ДНК-профіль, необхідно узгодити список маркерів, за якими буде йти перевірка;
 • профіль по Y-хромосомі. Y-хромосома є тільки у чоловіків, тому дозволяє встановити спорідненість тільки по прямій чоловічій лінії - наприклад, між передбачуваним сином і батьком, дідом, братами, дядьками;
 • профіль по Х-хромосомі. Жінки успадковують дві Х-хромосоми - від матері і батька. Тому такий тест дозволяє встановити спорідненість між сестрами, між бабусею та онукою по батькові. Якщо передбачуваний батько помер або відмовляється брати участь в тестуванні, сестри з різними матерями можуть визначити, що у них спільний батько. Для проведення тесту також необхідний зразок ДНК матері;
 • профіль по мітохондріальної ДНК. У людини мтДНК передається виключно жінками дітям обох статей, тому цей тест можна використовувати всім людям, які мають потребу у встановленні спорідненості по материнській лінії.

В результаті замовник отримує власний ДНК-профіль. При необхідності його можна порівнювати з іншими контрольними зразками, що дозволяє встановити генетичну схожість між людьми. Це допомагає, наприклад, встановити батьківство або знайти родинні зв'язки між іншими передбачуваними родичами. Таким же чином порівнюють ДНК підозрюваних з ДНК біологічних слідів, знайдених на місці злочину.

Як проходить збір зразків

Будь-який ДНК-тест починається з забору біологічного матеріалу, однак це не вимагає складних маніпуляцій. Процедура абсолютно безболісна, безпечна, і її можна проводити в домашніх умовах. Здати біоматеріал можна двома способами:

 1. в одному з пунктів збору Медікал Геномікс Україна - 78 пунктів збору в 43 містах України;
 2. вдома - використовується набір для збору біоматеріалу, що включає аплікатор, інструкцію і фінансові документи.

Стандартним зразком для ДНК-тестів є клітини букального епітелію. Для їх отримання беруть мазки аплікатором з внутрішньої поверхні щік.

Якщо немає можливості отримати матеріал безпосередньо від людини або потрібно зробити збір матеріалу без його відома, можна також використовувати і інші види зразків ДНК - волосся, жувальну гумку, рідку кров і сперму, викурені сигарети, носові виділення.

Перш ніж здати нестандартні зразки, зателефонуйте, щоб дізнатися, які саме з них найкраще підійдуть для необхідного вам типу тесту. Вони оплачуються окремо і вимагають дотримання деяких правил збору і зберігання.

Переваги отримання генетичного паспорту в Медікал Геномікс Україна

Медікал Геномікс Україна - найбільша в країні лабораторія DNA-експертиз з 18-річним досвідом роботи в галузі. Тут працюють чотири доктори наук в генетиці, а кожен тест перевіряють дві незалежні групи вчених, що виключає можливість помилки.

У лабораторії ви можете отримати акти про проведення експертизи, які приймаються в судах України, в судах Європейського союзу та інших державних інстанціях різних країн світу.

У нас ви можете розраховувати на:

 • високу швидкість тесту - більшість з них в середньому виконуються за тиждень;
 • вигідну вартість - у нас найдоступніші ціни на DNA-дослідження;
 • повну конфіденційність. Генетична інформація ніколи не передається третім особам або державними інстанціями без отримання згоди з боку її власника.

Зателефонуйте або напишіть нам, якщо у вас залишилися питання - ми детально проконсультуємо і допоможемо оформити замовлення на експертизу.

Отримати безкоштовну консультацію

Заповніть нижче форму, ми зв'яжемося з Вами
найближчим часом

Terms title

Terms content

Як правильно здати матеріали для аналізу?

Стандартним зразком для аналізів ДНК є ротової мазок. Щоб здати матеріали для генетичного дослідження, ви можете відвідати один з наших пунктів збору, де кваліфіковані співробітники все зроблять за кілька хвилин або ви можете замовити набір для збору зразків та зробити це вдома самостійно. Перед отриманням зразків протягом години потрібно відмовитися від куріння, їжі і пиття. Обов'язково ознайомтеся з докладною інструкцією зі збору зразків ДНК в домашніх умовах.

imageimageimage

Ціна та терміни складання ДНК-профілю

Идентификация личности по ДНК    
Генетический паспорт (генетический профиль 1-го участника) 20 маркеров 2700 7-9 дней
Генетический паспорт (генетический профиль 1-го участника) 24 маркера 2900 7-9 дней
Генетический паспорт (генетический профиль 1-го участника) 33 маркера 3100 7-9 дней

Переваги Медікал Геномікс Україна

Низкая цена

НИЗЬКА ЦІНА

У нас ви отримаєте найнижчу ціну

Скорость

ШВИДКІСТЬ

Виконання ДНК аналізу від 4х днів!

 Точность

ТОЧНІСТЬ

Усі ДНК аналізи мають найвищу точність

Анонимность

АНОНИМНІСТЬ

Дані можуть бути знеособлені, що забезпечить 100% конфіденційність

 

Онлайн запис на здачу аналізу