Види ДНК тестів

Рубрика
Види ДНК тестів

ДНК-тести ще кілька десятків років тому були складними, тривалими і дорогими. Сучасні ДНК-тести працюють швидко, точно і пропонують допомогу в пошуку відповідей на найрізноманітніші питання - від визначення батьківства і материнства до встановлення етнічного походження.

Основні види ДНК тестів

Залежно від поставлених перед дослідженням цілей розрізняють такі різновиди ДНК тестів:

  • встановлення спорідненості (тест на батьківство, материнство, сіблінгового тести та інші види кровних зв'язків). Тест дозволяє порівняти ДНК дитини і передбачуваних батьків або ДНК будь-яких передбачуваних родичів. Тест використовується при призначенні аліментів, усиновлення, встановлення опіки, а також з метою імміграції. Генетична експертиза дозволяє оцінити походження дитини з ймовірністю 99,9% і вище;
  • медичні тести. ДНК-тестування може бути використано для оцінки ризику появи певних захворювань. Результати тесту можна використовувати в якості профілактичного заходу;
  • судові тести. Результати ДНК-тестування застосовуються в справах про призначення аліментів, розподіл спадщини, а також кримінальних справах при ідентифікації підозрюваних, а також жертв катастроф і зниклих без вести;
  • генеалогічний тест. Тест на походження дозволяє встановити етнічне походження людини по материнській або батьківській лінії. В результаті тесту визначається гаплогруппа, до якої відноситься тестований, місце проживання предків і шляхи їх міграції, приналежність до певного етносу;
  • ідентифікація. Виділення генетичного профілю людини - набору його унікальних маркерів. Надалі результати такого дослідження можуть використовуватися в медичних цілях (при трансплантації), в криміналістиці, в суді, для пошуку зниклих людей.

виды ДНК тестов

Сфера застосування досягнень ДНК-тестування дуже велика. ДНК-експертизи дозволяють встановити різноманітні родинні стосунки, визначити схильність до тих чи інших захворювань і здатності до різних видів спорту.

Як визначитися з вибором тесту

Як вибрати ДНК-тест? Вибираючи і замовляючи ДНК-дослідження, слід враховувати наступні моменти:

  1. Яку мету ви переслідуєте: чи потрібен вам ДНК-тест на спорідненість, медичний, генеалогічний тест або генетичний паспорт.
  2. Хто учасники тесту і чи всі вони доступні для дослідження. Якщо, наприклад, передбачуваний батько недоступний, можна вибрати генетичну реконструкцію батьківства за участю родичів по лінії батька.
  3. Які біологічні матеріали, ви можете надати. Стандартним матеріалами є букальний епітелій (збирають аплікатором з внутрішньої сторони щоки). Всі інші матеріали (тканини з біологічними рідинами, недопалки, пустушки, волоски, леза бритви) є нестандартними матеріалами і вимагають додаткових днів на роботу з ними.
  4. Чи потрібен вам тест для суду. Судовий тест ДНК виконується в державній лабораторії за рішенням судді, а процедура має строгий юридичний порядок. У приватній лабораторії ви можете зробити досудовий аналіз ДНК, в тому числі таємно, проте результати такого тесту будуть тільки непрямими доказами вашої правоти.
  5. Наскільки точні результати ви хочете отримати. Точність результатів генетичної експертизи залежить від кількості маркерів. Мінімальна кількість маркерів (16) дає можливість підтвердження спорідненості 99.9999%. Однак можливе використання більшого числа маркерів - 20, 25 і 33. Від кількості маркерів залежить ціна тесту.

Технологія проведення тестів

ДНК-тестування починається з забору біологічного матеріалу. Стандартним матеріалом є букальний епітелій, який збирають аплікатором з внутрішньої сторони щоки. Нестандартні матеріали (біологічні рідини, волоски і т.п.) також мають свій порядок забору та зберігання. Дуже важливо, щоб в матеріал не потрапили сторонні домішки.

Після отримання матеріалу в лабораторії приступають до вилучення молекули дезоксирибонуклеїнової кислоти і виділенню коротких тандемних повторів (STR) - унікальних маркерів окремо взятої людини, які будуть використані для порівняння з маркерами інших учасників дослідження.

Аналіз STR включає в себе витяг ядерної ДНК з клітин в зразку. Деякі виділені області ДНК амплифицируют (створюються копії) за допомогою методу ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції). Після ампліфікації вчений виконує електрофорез ДНК, щоб розділити STR і дізнатися їх кількість. Для візуалізації використовуються різні барвники, зазвичай флуоресцентні. У процесі експертизи застосовуються також комп'ютерні технології, які прискорюють процес роботи з ДНК і усувають можливість помилки через людський фактор.

Сьогодні прийнятим в галузі стандартом точності тестування є 99,5%. Цього відсотка досить для встановлення батьківства / материнства в справах про аліменти, опіки, спадщині, а також при імміграції. У лабораторії Медікал Геномікс Україна мінімальну кількість маркерів для аналізу - 16. Це дає можливість підтвердження спорідненості 99.9999% і 100% спростування. Імовірність підтвердження ніколи не може дорівнювати 100%, оскільки існують вкрай малі шанси існування генетичного близнюка тестованого людини.

Провести ДНК тест в лабораторії Медікал Геномікс Україна

Лабораторія Медікал Геномікс Україна пропонує найрізноманітніші види ДНК тестів - встановлення близького і далекого спорідненості, медичні, генеалогічні тести, ідентифікацію.

Лабораторія працює як зі стандартним, так і нестандартними біологічними матеріалами. Ви можете здати їх в одному 78 пунктів збору біоматеріалів в 43 містах України або замовити набір для домашнього забору матеріалу.

Всі результати перевіряються двічі - двома незалежними групами вчених під керівництво чотирьох докторів наук в генетиці. Це гарантує точність тесту і виключає випадкові помилки. Висновки лабораторії приймаються судами ЄС, США.

Похожие статьи
Сподобався пост? Підпишіться на оновлення сайту
Залишити відповідь

Останні статті

Поняття «аналіз ДНК» з'явилося в побуті ще 1980 року, і нині немає людини, яка з нею незнайома. Заглибимося в термінологію, ДНК-тест – процедура внутрішньовидової ідентифікації.

Медичний центр Медікал Геномікс Україна пропонує підтверджені наукою можливості зберегти свою молодість та здоров'я на всіх життєвих етапах.

Тридцять вісім років тому Алек Джефріс, генетик із Британії, дійшов висновку, що ДНК кожної людини унікальна. Надалі це відкриття вчені поклали основою методу, який знайшов застосування у криміналістиці, у світі науки.

На сьогоднішній день на території України дедалі популярнішими стають ДНК лабораторії. За останні роки кількість людей, які бажають замовити ДНК — тестування на встановлення спорідненості у Києві та по всій Україні, зросла в кілька разів.

Дізнатися про своє етнічне походження, досліджувати свою сімейну історію та знайти нових родичів зовсім нескладно завдяки простому тесту ДНК.

Молекулярний тест на коронавірус за допомогою ПЛР - це точний тест, рекомендований ВООЗ для підтвердження коронавірусної інфекції SARS-CoV-2.

Будьте абсолютно впевнені в батьківстві завдяки найбільш популярним ДНК-тестам на батьківство. Досить взяти зразки будь-якого формату з ДНК від батька та дитини: мазки зі щоки, щітки, окуляри, столові прилади, соломинки тощо.

У нашому списку послуг доступні різні типи тестів для підтвердження зараження коронавірусом SARS-CoV-2. Варто пам'ятати, що використовуються для перевірки різних параметрів. Тести ПЛР підтверджують поточну інфекцію COVID-19.

ДНК-тестування для встановлення батьківства полягає у порівнянні генетичних профілів передбачуваного батька та дитини. Подібні тести проводяться для визначення ступеня спорідненості між членами сім'ї однієї статі: сестра – сестра, дідусь – онук.