Чи приймають досудовий ДНК тест в суді?

Рубрика
Чи приймають досудовий ДНК тест в суді?

Досудові ДНК-тести використовуються в адміністративних і кримінальних справах для отримання біологічних докази батьківства або причетності до того чи іншого злочину. ДНК-тести з високою точністю визначають факт приналежності біологічних слідів конкретної людини і спорідненості між передбачуваними родичами. У цій статті розглянемо, чи приймають результати досудового ДНК тесту в процесі встановлення батьківства і які його особливості.

Коли необхідні ДНК-аналізи для суду?

Досудове тест на батьківство актуальний в наступних ситуаціях:

 • для призначення аліментів;
 • для спростування батьківства і аліментів;
 • для доказу спорідненості у справах піклування;
 • в судових справах з прав спадщини.

досудебный тест ДНК

Запит на проведення ДНК-тестування часто роблять в двох випадках. Перший - коли мати дитини вимагає аліментів від батька, який заперечує свою батьківство. Другий - коли чоловік стверджує, що є біологічним батьком дитини і хоче отримати можливість брати участь в його житті.

Трапляється, що ДНК-тест використовується в справах з усиновлення, коли вже доросла дитина намагається знайти своїх біологічних батьків. Незалежно від обставин проведення експертизи, тестування ДНК може забезпечити душевний спокій як батькові, так і дитині, оскільки обидва мають право знати, чи пов'язані вони біологічно.

У яких випадках потрібно досудовий ДНК тест? Досудові ДНК-тести підходять, якщо мати і передбачуваний батько готові вирішити всі питання мирним шляхом і не перешкоджають тестування.

Як правильно здати аналіз?

Досудове тест проводиться в приватному порядку, для чого ви можете прийти в пункт збору біоматеріалів або замовити набір для домашнього тестування.

сдать анализ днк

Буде потрібно здати мазки з ротової порожнини. Якщо ви проводите тест в домашніх умовах, обов'язково уважно прочитайте інструкцію. Зразки біоматеріалів не повинні бути забруднені.

Якщо ви з якоїсь причини отримати стандартний біоматеріал (мазок з ротової порожнини) не можна, наприклад, передбачуваний батько недоступний, помер або відмовляється брати участь в тесті, можна використовувати інші види матеріалів. Це можуть бути тканини з біологічними рідинами, волоски з цибулинами, предмети особистого користування, де залишилися біологічні сліди. Можливість використання нестандартних матеріалів необхідно обговорювати з лабораторією окремо.

Стандартний ДНК-тест на батьківство проводиться протягом 7-9 днів. Термін може бути вище, якщо представлені нестандартні біоматеріали, що потребує більше часу для отримання молекули ДНК.

При тестуванні клієнт укладає з лабораторією договір, за яким вона зобов'язується діяти конфіденційно і гарантує безпомилковість результату.

Сам забір матеріалу не вимагає складних дій, виконується швидко і безболісно. Тому брати біоматеріал можна навіть у немовлят з перших днів життя.

Вимоги до ДНК-тесту для судових засідань

Важливо відзначити, що хоча досудовий ДНК-тест може бути прийнятий судом до розгляду, для винесення юридично вмотивованого рішення його буде недостатньо. Однак досудовий тест може підштовхнути суд призначити судову ДНК-експертизу, яка виконується суворо за певним протоколу:

 • проводиться в акредитованій лабораторії;
 • суддя призначає час і місце здачі зразків;
 • персональні дані учасників тесту повинні бути задокументовані;
 • парканом біоматеріалів займає третє, незалежна особа;
 • результати оформляються на спеціальному бланку і оголошуються тільки в процесі судового засідання.

Якщо будь-яка зі сторін не виконує постанову судового органу, що вимагає обов'язкового проведення тесту на батьківство, тоді у суду є право зробити несприятливий висновок щодо батька, який ухиляється від проведення тесту. Несприятливим висновком суду може бути заява, що чоловік є або не є біологічним батьком дитини, в залежності від того, уникає чи тесту мати або передбачуваний батько. Тобто, якщо чоловік уникає тесту ДНК, то він може бути оголошений біологічним батьком, незалежно від того, чи є він таким дійсно.

При винесенні несприятливого висновку суд візьме до уваги стан розуму людини, який відмовляється брати участь в тестуванні, і мотиви його відмови. А враховуючи, що тест здатний остаточно вирішити проблему батьківства, відмова від тесту дозволяє зробити висновок про те, що ця людина, ймовірно, є батьком дитини.

Як тільки батьківство буде встановлено за допомогою формальних процедур тестування ДНК або якщо чоловік висловить згоду бути батьком дитини, тоді він матиме всі права і обов'язки батька.

Плюси і мінуси досудового тесту ДНК

Досудове тест від судового відрізняється тим, що перший можна виконати в приватному порядку. Судовий тест завжди виконується тільки на вимогу суду, має певний порядок виконання і юридичну силу.

Досудове тест має як свої плюси, так і мінуси. плюси:

 • підходить, якщо батьки (передбачувані батьки) готові вирішити все мирним шляхом без участі суду;
 • мотивує суд призначити судову генетичну експертизу. Тобто досудовий тест буде розглянуто судом як непрямий доказ правоти тієї чи іншої сторони;
 • виконується швидко. Як правило, вже через 7-9 днів ви будете знати результати. А за додаткову вартість можна замовити терміновий ДНК-аналіз;
 • конфіденційність. Лабораторія не передає іншим особам, що регламентується положеннями про конфіденційність інформації. Тому якщо ви хочете врегулювати питання без суду, ви можете замовити повністю анонімне тестування.

Що можна довести за допомогою досудового ДНК тесту? З його допомогою встановлюють батьківство або інші види спорідненості з високою точністю - понад 99,99%. І навіть у разі судової експертизи варто мати руках на ще один доказ вашої правоти. У разі якщо результати досудового і судового тесту будуть суперечити одна одній це може свідчити про фальсифікацію експертизи і змусить суд призначити ще одну.

Мінусом досудового ДНК-тесту є те, що він не стає 100% гарантією того, що суд винесе рішення на вашу користь, тому вам доведеться витрачати гроші на експертизу двічі - спочатку на досудовий тест, а потім судовий. Однак в разі якщо позивач виграє суперечку, витрати на проведення генетичного дослідження ляжуть на плечі відповідача.

Головне переваги досудового ДНК-тесту в тому, що він дозволить вам заспокоїтися і в процесі вирішення спору через суд дозволить позивачеві бути впевненим у своїй правоті.

Технічно ж судова і досудова експертиза ніяк не відрізняються. Для тесту використовуються зразки ДНК учасників тестування, вони особливим чином обробляються для виділення і розшифровки генетичного коду. Після цього фахівці порівнюють 16-24 генетичних маркерів, визначаючи збіги і відмінності. Тест дає точність 99,99% і вище для підтвердження батьківства і 100% для спростування.

Після визначення особи, яка є батьком дитини, ця людина повинна виплачувати аліменти на дитину. Батько буде зобов'язаний нести відповідальність за цю дитину, якщо тільки суд не ухвалить протилежне.

Висновки, зроблені лабораторією Медікал Геномікс Україна приймають державні структури України, ЄС і США. Ви можете розраховувати на повну конфіденційність і високу точність результату. Всі результати ДНК-тестів перевіряються лабораторією двічі - двома незалежними групами вчених. Ви можете замовити і пройти ДНК-тест в будь-якій точці країни.

Похожие статьи
Сподобався пост? Підпишіться на оновлення сайту
Залишити відповідь

Останні статті

Поняття «аналіз ДНК» з'явилося в побуті ще 1980 року, і нині немає людини, яка з нею незнайома. Заглибимося в термінологію, ДНК-тест – процедура внутрішньовидової ідентифікації.

Медичний центр Медікал Геномікс Україна пропонує підтверджені наукою можливості зберегти свою молодість та здоров'я на всіх життєвих етапах.

Тридцять вісім років тому Алек Джефріс, генетик із Британії, дійшов висновку, що ДНК кожної людини унікальна. Надалі це відкриття вчені поклали основою методу, який знайшов застосування у криміналістиці, у світі науки.

На сьогоднішній день на території України дедалі популярнішими стають ДНК лабораторії. За останні роки кількість людей, які бажають замовити ДНК — тестування на встановлення спорідненості у Києві та по всій Україні, зросла в кілька разів.

Дізнатися про своє етнічне походження, досліджувати свою сімейну історію та знайти нових родичів зовсім нескладно завдяки простому тесту ДНК.

Молекулярний тест на коронавірус за допомогою ПЛР - це точний тест, рекомендований ВООЗ для підтвердження коронавірусної інфекції SARS-CoV-2.

Будьте абсолютно впевнені в батьківстві завдяки найбільш популярним ДНК-тестам на батьківство. Досить взяти зразки будь-якого формату з ДНК від батька та дитини: мазки зі щоки, щітки, окуляри, столові прилади, соломинки тощо.

У нашому списку послуг доступні різні типи тестів для підтвердження зараження коронавірусом SARS-CoV-2. Варто пам'ятати, що використовуються для перевірки різних параметрів. Тести ПЛР підтверджують поточну інфекцію COVID-19.

ДНК-тестування для встановлення батьківства полягає у порівнянні генетичних профілів передбачуваного батька та дитини. Подібні тести проводяться для визначення ступеня спорідненості між членами сім'ї однієї статі: сестра – сестра, дідусь – онук.