Аналіз ДНК тітка дядько та племінник племінниця

Рубрика
Аналіз ДНК тітка дядько та племінник племінниця

Авункулярний тест - ДНК експертиза родинних зв'язків, яка дозволяє дізнатися, чи існує біологічна зв'язок між дитиною і рідними братами або сестрами передбачуваного батька. Цей тест використовується, коли батько не доступний для тестування, і єдиним доступним родичем є брат або сестра.

Відсоток збігу ДНК у рідних

Послідовності ДНК братів і сестер приблизно на 50% повторюють один одного, тому дядько / тітка з племінником / племінницею мають близько 25% однаковій послідовності дезоксирибонуклеїнової кислоти. Аналіз великого набору маркерів (16, 20 або 33) дозволяє зробити визначення батьківства, при якому застосовується аналіз ДНК дядько і тітка, точним на 80% і вище.

ДНК-дослідження також дозволяють встановлювати відносини між двоюрідними і троюрідними родичами, проте збіги в ДНК між ними значно нижче - приблизно 12,5% для двоюрідних родичів, між троюрідними в середньому 3,13%.

Важливо розуміти, що за допомогою аваскулярного тесту неможливо зі 100% точністю визначити спорідненість тітки і дядька і племінників. Причина цього полягає в тому, що два рідних брата не є генетично ідентичними передбачуваному батькові, навіть якщо у них загальні батьки. Можливо, брат успадкував численні генетичні маркери і придбав мутації, яких у передбачуваного батька не було.

определить родство тети и дяди

Тестування рідного брата передбачуваного батька в середньому дозволяє визначити тільки половину його генів. Для підвищення достовірності результатів настійно рекомендується включення в тест зразків матері дитини. Для чого це потрібно? Це дозволяє ідентифікувати генетичні маркери дитини, які були успадковані по материнській лінії, і виключити їх з розгляду в якості можливих батьківських маркерів. Не рекомендується проводити тести на авункулярную ДНК, якщо мати дитини недоступна, оскільки існує висока ймовірність, що результати будуть непереконливими.

Існує, однак, один тип дослідження Аваскулярний ДНК, який забезпечує більш високу точність: коли тестуються два чоловіки - дитина чоловічої статі і його передбачуваний дядько по патрімоніальной, тобто батьківській, лінії. У таких випадках використовується спеціалізований ДНК-аналіз, званий Y-STR, або Y-хромосомні типування.

Y-хромосома - це структура ДНК, яка існує виключно у чоловіків і передається від батька кожному з його біологічних синів. В результаті цієї моделі успадкування кровні брати передбачуваного батька спадкують ту ж Y-хромосому, що і біологічні сини передбачуваного батька. Таким чином, якщо тест на авункулярную ДНК за участю дитини чоловічої статі і повноправного брата передбачуваного батька показує, що маркери Y-хромосоми не збігаються, то передбачуваний батько остаточно виключається як біологічного батька тестованого дитини.

Однак якщо відповідні маркери Y-хромосоми збігаються, то ймовірність того, що передбачуваний батько є біологічним батьком дитини, зазвичай становить понад 99%. Оскільки Y-хромосоми немає у жінок, тестування Y-ДНК не може бути використано для з'ясування родинних зв'язків дядько / племінниця, тітка / племінниця або тітка / племінник.

В яких випадках проводять аналіз ДНК тітка / дядько

Аналіз ДНК племінниці або племінника і тітки або дядька проводиться в таких випадках:

  • коли можливий батько помер, знаходиться в ув'язненні, не бажає або іншим чином недоступний для участі в тесті на батьківство;
  • для визначення опіки дитини, отримання допомоги по втрати годувальника;
  • в спірних ситуаціях в справах про спадщину;
  • для встановлення біологічного зв'язку між передбачуваними родичами при імміграції.

Результати ДНК аналізу тітки / дядька

Як проходить аналіз на визначення спорідненості між дядьком тіткою і племінниками? Як і інші види ДНК-експертиз, тест ДНК тітки і дядька починається з отримання лабораторією генетичного матеріалу всіх тестованих. Стандартним матеріалом є букальний епітелій, взятий мазком з внутрішньої сторони щоки. Це швидка і безболісна процедура, яку можна зробити в домашніх умовах. Тому брати зразки можна у дитини будь-якого віку, навіть новонародженого.

Якщо мазок з якоїсь причини у одного з тестованих взяти не можна, можна використовувати нестандартні матеріали - волосся з цибулиною, біологічні рідини, пустушку дитини і багато інших особисті речі тестованих (з докладним списком можна ознайомитися на сайті лабораторії).

Зібрані зразки містять клітини, більшість з яких мають повний набір генетичної інформації. ДНК людини працює як «генетична схема» і, як відбиток пальця, вона унікальна для кожної людини. Після того, як зразок потрапив до лабораторії, з клітин витягується ДНК і піддається процесу ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція), який дозволяє збільшити число певних ділянок ДНК. Ці ампліфіковані області ретельно перевіряються на наявність тих чи інших маркерів. Маркери ДНК передбачуваних тітки і дядька порівнюють з маркерами ДНК племінника або племінниці. На основі проведеного порівняння виконується статистичний аналіз і визначається індекс спорідненості.

Звіт про проведене тестування включає одну з цих формулювань:

  1. Спорідненість малоймовірно (збіг в маркерах <10%).
  2. Спорідненість ймовірно (збіг в маркерах> 80%).
  3. Невизначений результат (збіг між 10% і 80%).

Також в звіті можна побачити ще один показник - це індекс спорідненості. Його розшифровують наступним чином. Передбачається, що встановлення спорідненості тітки і дядька з племінником або племінницею відбувається при індексі спорідненості, що перевищує 1,0. Індивіди, які не мають біологічної зв'язку, матимуть значення індексу спорідненості менше 1,0. Чим більше значення індексу спорідненості (> 1,0), тим вище ймовірність того, що ці дві людини пов'язані. Аналогічно, чим нижче значення індексу спорідненості (<1,0), тим менше ймовірність того, що ці дві людини пов'язані.

Як і в разі інших ДНК-тестів, рекомендується використовувати зразок іншого відомого батька (зазвичай матері) для посилення результатів. Результат тесту вказує на ймовірність підтвердження спорідненості. Зазвичай результату в 80% досить, щоб розвіяти сумніви в кровних зв'язках. 20% вказують, що ніяких біологічних відносин між тестованих немає. Таким чином, визначення спорідненості по ДНК племінника племінниці надається у вигляді статистичного співвідношення, яке дає докази на підтримку розглянутих відносин.

Пам'ятайте, що якщо вас чекають розгляду з партнером в суді, потрібна згода і присутність матері дитини під час взяття зразків. Юридичний ДНК-тест виконується за рішенням суду і відповідно до певної процедури, а результати оголошуються лише під час судового засідання.

Провести такий тест можна в лабораторії Медікал Геномікс Україна. Термін проведення експертизи становить 7-9 днів. Лабораторія гарантує високу точність результату і конфіденційність дослідження.

Похожие статьи
Сподобався пост? Підпишіться на оновлення сайту
Залишити відповідь

Останні статті

Поняття «аналіз ДНК» з'явилося в побуті ще 1980 року, і нині немає людини, яка з нею незнайома. Заглибимося в термінологію, ДНК-тест – процедура внутрішньовидової ідентифікації.

Медичний центр Медікал Геномікс Україна пропонує підтверджені наукою можливості зберегти свою молодість та здоров'я на всіх життєвих етапах.

Тридцять вісім років тому Алек Джефріс, генетик із Британії, дійшов висновку, що ДНК кожної людини унікальна. Надалі це відкриття вчені поклали основою методу, який знайшов застосування у криміналістиці, у світі науки.

На сьогоднішній день на території України дедалі популярнішими стають ДНК лабораторії. За останні роки кількість людей, які бажають замовити ДНК — тестування на встановлення спорідненості у Києві та по всій Україні, зросла в кілька разів.

Дізнатися про своє етнічне походження, досліджувати свою сімейну історію та знайти нових родичів зовсім нескладно завдяки простому тесту ДНК.

Молекулярний тест на коронавірус за допомогою ПЛР - це точний тест, рекомендований ВООЗ для підтвердження коронавірусної інфекції SARS-CoV-2.

Будьте абсолютно впевнені в батьківстві завдяки найбільш популярним ДНК-тестам на батьківство. Досить взяти зразки будь-якого формату з ДНК від батька та дитини: мазки зі щоки, щітки, окуляри, столові прилади, соломинки тощо.

У нашому списку послуг доступні різні типи тестів для підтвердження зараження коронавірусом SARS-CoV-2. Варто пам'ятати, що використовуються для перевірки різних параметрів. Тести ПЛР підтверджують поточну інфекцію COVID-19.

ДНК-тестування для встановлення батьківства полягає у порівнянні генетичних профілів передбачуваного батька та дитини. Подібні тести проводяться для визначення ступеня спорідненості між членами сім'ї однієї статі: сестра – сестра, дідусь – онук.