Що показує ДНК тест

Рубрика
Що показує ДНК тест

Результат ДНК-тесту дає гарантовано точні відповіді щодо того, чи є дві людини родичами чи ні. Після виконання тестування клієнт отримує на руки докладний звіт, в якому міститься кілька показників і велика кількість цифр. Це одночасно науковий і юридичний документ, тому питання, як зрозуміти ДНК тест, хвилює всіх, хто замовив генетичне дослідження.

Розшифровка ДНК-тесту

Після отримання зразків ДНК в лабораторії приступають до вилучення генетичних маркерів. У таблиці звіту про спорідненість вказані кожен з них. Є дві колонки: одна колонка для передбачуваного батька, одна - для дитини. Іноді додають третю - наприклад, для аналізу зразка матері. Хоча в цій таблиці вказано 21 генетичний маркер (або, як його ще називають, локус - збільшений фрагмент ДНК), фактично перевіряються 20 з них. 21-й генетичний маркер відомий як ген статі - амелогенін. Цей ген є одним з багатьох генів, що визначають стать. Цей ген аналізує тільки для щоб переконатися, що клієнти не помилилися при упаковці своїх зразків. У кожному з локусів знаходяться так звані короткі тандемні повтори, успадковані від обох батьків. Простіше кажучи, це молекулярні маркери спорідненості. У другій і третій колонці ви побачите числа - це кількість таких маркерів. Наприклад, в першому локусі (D13S1358) вказані значення 16 і 18, тобто 18 передані від батька. У разі коли дитина успадковує і від батька, і від матері один і той же набір маркерів (аллель), дається одне число. Наприклад, у другому локусі vWA, який містить дана розшифровка аналізу ДНК, варто тільки одне число 17.

Індекс батьківства

Це показник, за допомогою якого визначаються шанси успадкування дитиною обов'язкової аллели від передбачуваного батька, а не випадкового чоловіка, який не проходить тестування. Індекс батьківства (PI) підраховується для кожного маркера спорідненості математичним шляхом. У таблиці ви побачите це число біля кожного локусу. Наприклад, біля локусу D16S539 варто індекс 1,75. Це досить високий індекс, що говорить про сильний збігу. Однак, якщо відомо, що більшість людей будуть мати аллельному значення 12 в цьому місці, PI може бути менше, наприклад 0,83. Таким чином, в ДНК обох учасників є збіг, але це може бути пов'язано з різними можливостями: або з тим, що один з них дійсно є біологічним батьком дитини, або з тим, що більшість людей в цій популяції мають таке ж значення аллеля в цьому місці. Пізніше всі індекси об'єднують разом шляхом множення всіх окремих PI, щоб отримати комбінований індекс батьківства. Комбінований індекс батьківства, або CPI, - це алгоритм, який використовується для встановлення ймовірності батьківства. CPI, як показано в наших прикладах, дозволяє визначити процентну ймовірність того, що випробуваний людина виключається або не виключається як біологічного батька дитини. Якщо ДНК тест показує, наприклад, число CPI 200 000, це означає наступне: ймовірність батьківства чоловіка, який проходить дане тестування, в 200 000 разів вище, ніж вірогідність батьківства випадкову людину з даної популяції. Якщо за результатами дослідження тестований людина не визнаний батьком, в індексі батьківства буде стояти 0.

Як зрозуміти ймовірність батьківства?

Для того, щоб передбачуваний батько вважався батьком дитини (щоб його біологічне батьківство було «не виключено»), значення CPI має становити не менше 100. Значення CPI 100 відповідає ймовірності батьківства 99,0000%, значення CPI 10 000 дає можливість 99,9900% і так далі. Чому ймовірність батьківства не може бути рівною 100%? Це пов'язано зі статистичною похибкою, оскільки для отримання 100% ймовірності батьківства необхідно протестувати кожного чоловіка даного етносу як передбачуваного батька. Завжди залишається невелика ймовірність існування у людини його генетичного близнюка. Однак ймовірність батьківства в 99,99% це настільки сильний показник, що її прийнято вважати доказом батьківства. І в цьому згодні як вчені-генетики, так і суди в усьому світі. Як виглядає виключення батьківства? Цей показник завжди буде дорівнює 100%.

Як відбувається процедура аналізу ДНК

Сьогодні для ДНК-тестування використовуються комп'ютерне обладнання, яке зробило процедуру точної і швидкої. З його допомогою можна не тільки встановлювати спорідненість, а й виконувати генетичну реконструкцію батьківства без участі батька, визначати етнічну приналежність, резус-фактор плоду під час вагітності. Кількість ДНК, яке можна отримати з отриманого зразка, дуже мало, а забруднення може вплинути на можливість секвенування. Тому ДНК спочатку необхідно ампліфікувати, зробивши безліч копій послідовності. Це робиться методом ПЛР - полімеразної ланцюгової реакції. При цьому фокусуються на 700 000 ділянок ДНК, які, як відомо, різняться між людьми (інші 99,9% послідовності практично однакові для всіх). Ці ділянки називаються SNP - це однонуклеотидний поліморфізм, відмінності послідовності дезоксирибонуклеїнової кислоти. Потім ці ампліфіковані ділянки поміщають на маленький чіп з безліччю пір, які пов'язують кожен фрагмент з червоним або зеленим флуоресцентним сигналом. Спеціалізоване програмне забезпечення потім може прочитати чіп і перевести кольору в A, T, G і C. Файл з цією послідовністю дозволяє перейти до обчислювальному аналізу. У кожній парі хромосом одна хромосома передається від матері і одна від батька. Технологія генотипування, яка читає зразок ДНК, визначає, які генотипи успадковані від батьків для кожного SNP, а процедура фазирования групує варіанти, успадковані від кожного з батьків в дві окремі групи для подальшого порівняння.

ЗАМОВИТИ ДНК-ТЕСТ В ЛАБОРАТОРІЇ МЕДІКАЛ Геномікс УКРАЇНА

Лабораторія Медікал Геномікс Україна пропонує широкий спектр генетичних досліджень. Тут ви можете замовити тест для встановлення батьківства / материнства, сіблінгового тести та інші дослідження родинних відносин. За допомогою ДНК-досліджень ви також можете дізнатися більше про вашому етнічне походження і те, яку роль відіграє спадковість і пошкодження ДНК у вашому здоров'ї. ДНК-дослідження в лабораторії Медікал Геномікс Україна - це зручно, якісно і доступно. Ви можете здати біоматеріал в одному з 78 пунктів збору зразків в 43 містах України або замовити набір для домашнього забору матеріалу. В лабораторії використовується сучасне обладнання, яке виключає можливість помилки і людського фактора, а кожен результат перевіряється двічі - двома незалежними групами вчених під керівництвом чотирьох докторів наук в генетиці.[:]

Похожие статьи
Сподобався пост? Підпишіться на оновлення сайту
Залишити відповідь

Останні статті

З кожним роком розширюється ринкова пропозиція тестів ДНК, які можна проводити для різних цілей. Вартість генетичних тестів залежить від кількості протестованих генів і типу використовуваного методу.

Тест на батьківство проводиться для встановлення особи біологічного батька дитини. Скільки коштує тест на батьківство і як до нього підготуватися?

Генетична інформація, що міститься в ДНК, має великий вплив на зовнішній вигляд і функції нашого тіла. І хоча умови навколишнього середовища також мають великий вплив, наші гени - це «рецепт» для нашого тіла, завдяки якому воно знає, як функціонувати.

Останні досягнення в області технологій геноміки зробили доступним отримання персоналізованої генетичної інформації.

Генетичний профіль - це набір певних ділянок ДНК (генетичних маркерів). Він унікальний для кожної людини, тому його ще називають «генетичним відбитком пальця». Тільки однояйцеві близнюки мають однаковий генетичний профіль.

Ви коли-небудь замислювалися, чому одні люди, які ведуть нездоровий спосіб життя і живуть в несприятливих умовах, живуть здорової і довгим життям, а інші, не дивлячись на турботу про своє здоров'я, не доживають до глибокої старості? Дуже ймовірно, що за це можуть бути відповідальні гени.

Ставити під сумнів материнство для багатьох жінок може бути дуже важким досвідом. На щастя, такі ситуації трапляються порівняно рідко, але все ж трапляються.

ДНК-дієта - меню, записане в генах. ДНК-дієта допомагає скинути вес? Є результати пошуку від ДНК-аналізу? Ответы на вопросы в статье от Медикал Геномікс Україна. Щоб дієта стала ефективною та дозволила безпечно досягти та підтримати оптимальну фігуру, вона повинна відповідати нашому організму.