Як дізнатися національність по ДНК

Рубрика
Як дізнатися національність по ДНК

ДНК-дослідження дозволяють отримати масу цікавої і дуже корисної інформації для людини. У ДНК-лабораторіях можна навіть встановити резус-фактор плоду, використовуючи неінвазивний метод, визначити спорідненість між передбачуваними родичами і вирішити складні юридичні питання. Крім того, наша ДНК - це величезний джерело генеалогічної інформації. Оскільки певні локуси в ДНК типові для представників одного етносу, генетики можуть використовувати ДНК-тест для оцінки походження предків людини. Наші предки за тисячоліття пройшли через тисячі міграцій, вступали в змішані шлюби, а тому результатом тесту на національність є процентне співвідношення приналежності до різних етносів.

Методи визначення походження по ДНК

происхождение по ДНК

Існує три наукових методу визначення походження людини за допомогою ДНК:

  1. Аналіз аутосомно ДНК. Може розповісти про ваш етнічному складі, допомагає виявити групи населення за тисячолітній період, які внесли свій вклад в ваш етнос. Для аналізу використовуються нестатеві хромосоми - 22 з 23 пар хромосом, які ми успадковуємо від наших батьків. Тест підходить і для чоловіків, і для жінок.
  2. Аналіз мітохондріальної ДНК. Цей тест дозволяє визначити міграційні шляхи предків по материнській лінії. МтДНК успадковується дітьми обох статей, тому цей вид дослідження доступний для всіх.
  3. Аналіз Y-ДНК. Y-хромосома визначає не тільки підлогу, а й містить велику кількість генеалогічної інформації в маркерах дезоксирибонуклеїнової кислоти. Тест дозволяє визначити міграційні шляхи предків по батьківській лінії. Можуть проводити тільки чоловіки, оскільки жінки не мають Y-хромосомою, проте жінки можуть отримати потрібну інформацію, протестувавши близького родича по лінії батька, наприклад, батька, брата, дядька і т.д.

Як визначити національність по ДНК

Як дізнатися національність по ДНК? Основна особливість всіх генеалогічних тестів ДНК - показати розбивку етнічних груп, які внесли свій вклад в вашу ДНК. Результат тестування зазвичай представляється як список, кругова діаграма або карта.

определить национальность по ДНК

Одним з ключових результатів, які ви отримали від генеалогічного тесту є оцінка вашої етнічної приналежності. Ключове слово тут «оцінка», оскільки аллели вашої ДНК порівнюються з генетичними профілями, які були зібрані в контрольній панелі.

Люди, які складають контрольну панель, були обрані таким чином, щоб вони мали глибоко вкорінені родоводи в певному регіоні. В цілому, тести ДНК охоплюють 150 регіонів по всьому світу

Здійснюється порівняння вашої ДНК з кожної з цих різних областей, і тому результати, отримані в процентах, можуть розповісти вам, звідки прийшли ваші предки. Отримавши результати в процентному співвідношенні, ви побачите, що, наприклад, 85% вашої етнічної приналежності походить зі Східної Європи. Це результат зазвичай розподіляється по більш вузьким регіонах, наприклад - Польща, Україна, Сербія.

Таким чином, в результаті дослідження ви можете дізнатися:

  • до яких етносів ви належите. Таких етнічних груп чотири - Європейська, Африканська, Східноазіатська, або Південно-Східна;
  • ознаки якої раси переважають в вашому генетичному коді;
  • генеалогічне походження, що допомагає зібрати повні відомості про можливе спорідненість з іншими людьми і відомими особистостями;
  • як мігрували ваші предки.

Необхідно також уточнити, що поняття етнічної групи не тотожне національності. Національність - це соціальний конструкт, політичне поняття, то, як конкретний індивід, ідентифікує себе за ознакою спільності мови, релігії, традицій з певною групою людей. Тому відповідаючи на питання, чи можна по ДНК визначити національність людини, варто відповісти «Так», але із застереженням, що під національністю тут розуміється приналежність до етнічної групи.

Який тест вибрати

Всі три тести мають різні можливості у визначенні етнічного походження. Аутосомні тести дають вам уявлення про вашому етнічному спадщині за останні п'ять-шість поколінь, і це пов'язано з тим, що число ваших предків збільшується експоненціально в минуле.

На жаль, оскільки аутосоми можуть рекомбінувати незабаром після зачаття, неможливо визначити, які частини наших аутосом прийшли від батька або матері, тому тестування на етнічну приналежність дає комбіноване уявлення про етнічне походження. Отримання значимої інформації про етнічні групи ваших предків більше п'яти поколінь назад практично неможливо. Однак тести аутосомно ДНК також можуть бути використані для пошуку живих родичів і створення вашого генеалогічного древа.

Тести по батьківській і материнській лінії пропонують набагато більш великі відомості - вони надають міграційні шляхи ваших предків аж до 200 000 років тому.

Для того, щоб зробити тест ДНК на походження в лабораторії, необхідно здати біологічний матеріал. Стандартним матеріалом є букальний епітелій, який збирають аплікатором з внутрішньої сторони щоки. Це комфортна і абсолютно безболісна процедура, яку можна виконати в домашніх умовах за допомогою спеціального набору. Головне - діяти за інструкцією і уникнути забруднення аплікаторів.

Якщо ви хочете протестувати інших людей, наприклад, померлих родичів, можна використовувати нестандартні матеріали - це їх особисті речі зі слідами біологічних рідин, волоски, леза бритви, недопалки і т.п.

Генеалогічні дослідження - самі тривалі, складні і дорогі. Так, аналіз по Y-хромосомі займає 15 днів, а по мітохондріальної ДНК - 50. Визначення гаплогрупп за допомогою ДНК дуже точні і дозволяють отримати докладну інформацію про походження предків. Існуючі ДНК-тести дають точність визначення етнічної групи з ймовірністю до 85%.

Замовити ДНК тест на походження в лабораторії Медікал Геномікс Україна

Якщо ви хочете визначити свою національність по ДНК, ви можете звернутися до допомоги лабораторії Медікал Геномікс Україна. У лабораторії виконують два види генеалогічних експертиз - по Y-хромосомі і по мітохондріальної ДНК.

Над генетичними дослідженнями в лабораторії працюють дві незалежні групи вчених під керівництвом чотирьох докторів наук в генетиці. У лабораторії виконують велику кількість різноманітних ДНК-тестів - тут можна встановити батьківство чи материнство, дізнатися про роль спадковості у вашому здоров'ї. Точність, конфіденційність, швидкість і доступні ціни - переваги лабораторії Медікал Геномікс Україна.

Похожие статьи
Сподобався пост? Підпишіться на оновлення сайту
Залишити відповідь

Останні статті

З кожним роком розширюється ринкова пропозиція тестів ДНК, які можна проводити для різних цілей. Вартість генетичних тестів залежить від кількості протестованих генів і типу використовуваного методу.

Тест на батьківство проводиться для встановлення особи біологічного батька дитини. Скільки коштує тест на батьківство і як до нього підготуватися?

Генетична інформація, що міститься в ДНК, має великий вплив на зовнішній вигляд і функції нашого тіла. І хоча умови навколишнього середовища також мають великий вплив, наші гени - це «рецепт» для нашого тіла, завдяки якому воно знає, як функціонувати.

Останні досягнення в області технологій геноміки зробили доступним отримання персоналізованої генетичної інформації.

Генетичний профіль - це набір певних ділянок ДНК (генетичних маркерів). Він унікальний для кожної людини, тому його ще називають «генетичним відбитком пальця». Тільки однояйцеві близнюки мають однаковий генетичний профіль.

Ви коли-небудь замислювалися, чому одні люди, які ведуть нездоровий спосіб життя і живуть в несприятливих умовах, живуть здорової і довгим життям, а інші, не дивлячись на турботу про своє здоров'я, не доживають до глибокої старості? Дуже ймовірно, що за це можуть бути відповідальні гени.

Ставити під сумнів материнство для багатьох жінок може бути дуже важким досвідом. На щастя, такі ситуації трапляються порівняно рідко, але все ж трапляються.

ДНК-дієта - меню, записане в генах. ДНК-дієта допомагає скинути вес? Є результати пошуку від ДНК-аналізу? Ответы на вопросы в статье от Медикал Геномікс Україна. Щоб дієта стала ефективною та дозволила безпечно досягти та підтримати оптимальну фігуру, вона повинна відповідати нашому організму.