Що передається у спадок від батьків

Рубрика
Що передається у спадок від батьків

Гени обох батьків впливають на те, які риси і характеристики отримає їхня дитина, і вони називаються спадковими рисами. Гени впливають не тільки на зовнішність людини, а й на його здоров'я. Тому сьогодні багато пар намагаються враховувати сімейну історію захворювань в процесі планування вагітності. Сучасні методи діагностики дозволяють оцінити ризики прояви тих чи інших захворювань у майбутнього потомства. У цій статті ми розглянемо, які генетичні особливості передаються у спадок від батьків до дитини і на що слід звертати увагу при плануванні вагітності і після народження дитини.

Генетичні особливості, які передаються у спадок

Діти успадковують свої гени як від матері, так і від батька, і в кожній людині проявляються домінантні гени. Хлопчики отримують одну Х-хромосому і одну Y-хромосому, а дівчатка - дві Х-хромосоми. Х-хромосома містить більше генів, ніж Y-хромосома, і, отже, дівчатка отримують подвійну можливість демонстрації домінантних генетичних ознак, успадкованих від батьків. Наприклад, гемофілія - ​​це рецесивний ознака. Хлопчик може успадкувати гемофілію, в той час як його сестра не страждатиме цим розладом, а тільки буде нести ген цього захворювання. Що передається у спадок від батьків:

 • риси зовнішності: зріст, вага і статура, колір очей і волосся, форма губ, носа і т. п .;
 • схильність до захворювань: ішемічна хвороба серця, хвороба Хасімото, діабет і ін .;
 • ментальні захворювання: шизофренія, клінічна депресія або біполярні розлади;
 • звички: наприклад, азартне поведінку, залежно від солодкого або частих перекусів;
 • вміння та здібності: до танців, малювання, музики.

Дослідники не виділили гени, які могли б нести маркери для всіх рис особистості. Оскільки гени по-різному взаємодіють один з одним, може знадобитися кілька різних генетичних комбінацій, щоб дитина придбала якусь рису особистості. Крім того, гени можуть включатися і вимикатися також під впливом чинників навколишнього середовища, способу життя. За даними Genome News Network, гени можуть впливати на хімічні речовини, такі як серотонін і дофамін, здатні робити глибокий вплив на мозок і сприяти появі таких особистісних якостей, як занепокоєння або сором'язливість.

Здоров'я зубів передається по спадковості

Здоровье зубов передается по наследственности

Спадковість може вплинути на здоров'я і красу наших зубів, оскільки існує зв'язок між деякими проблемами здоров'я порожнини рота і генетикою. Ось деякі з проблеми здоров'я зубів, пов'язані з ДНК:

 • скупченість або кривизна зубів, що утрудняють ефективну чистку;
 • підвищений ризик раку порожнини рота, якщо це раніше вже зустрічалося в сім'ї;
 • розмір і форма рота, які можуть привести до поганого прикусу і потенційної болю в СНЩС.

Хоча форму і розмір зубів можна успадкувати від кожного з батьків, гени батька в цьому випадку будуть домінуючими. Так що, якщо у батька погані зуби, дитина, ймовірно, теж зіткнеться зі схожими проблемами.

Однак не варто звинувачувати в поганих зубах тільки гени, оскільки на їх здоров'я набагато сильніше впливає навколишнє середовище, спосіб життя людини і ретельність гігієни. Якщо ви знаєте, що деякі проблеми з зубами у вас сімейні, ви можете знизити ризик їх прояви. Наприклад, якщо у кого-то в сім'ї був діагностований рак порожнини рота, уникайте куріння і вживання надмірної кількості алкоголю.

Які генетичні особливості передаються від батька

Які гени передаються від батька:

 1. Колір очей. Домінуючі і рецесивні гени грають роль у визначенні кольору очей дитини. Очі темного кольору визначаються домінуючим геном, а світлі - рецесивними. У дитини можуть бути очі батька, якщо вони мають домінуючий колір.
 2. Зріст. Високий батько з великою ймовірністю передасть дитині цю особливість, хоча і невисокий зріст матері може вплинути на зростання потомства. Проте зростання в цілому залежить від генетики обох батьків, а найбільш точний прогноз зростання можна зробити за середнім показником батьків.
 3. Деякі риси обличчя. Наприклад, пухкі губи - домінуюча риса, і за появу їх у дитини відповідають гени батька. Ямочки на щоках - ще одна риса, яку діти успадковують від своїх батьків, так як це домінуючий ознака.
 4. Чхання на світлі. Чхання через яскравого світла в очі - домінуюча генетична риса, яка передається від батька до дитини.
 5. Структура зубів. Крім інших фізичних характеристик, успадкованих від батька, дитина також може отримати батьківську структуру зубів. Вчені також виділили ген, що визначає диаст - зазор між зубами. Якщо у батька є диастема, цілком ймовірно, що вона буде і у його дітей.
 6. Психічні розлади. Обоє батьків в рівній мірі можуть передати проблеми з психічним здоров'ям своїх дітей, але дослідження показують, що ці ризики вищі, якщо батько старше і має психічний розлад, таке як шизофренія або СДУГ.
 7. Проблеми з серцем. Діти можуть наслідувати від своїх батьків ген, пов'язаний з підвищеним ризиком розвитку ішемічної хвороби серця.
 8. Безпліддя. Дослідження показують, що чоловіки, які мають низьку кількість сперматозоїдів, можуть передати безпліддя своїм синам.

Які генетичні особливості передаються від матері

генетические особенности от матери

Ось набір деяких рис, що передається генетично від матері до дитини:

 1. Ліворукість. Якщо батько дитини лівша, ймовірність, що дитина теж придбає цю особливість, досить мала. Але якщо його мати лівша, то ймовірність зростає в геометричній прогресії. Якщо обоє батьків лівші, дитина теж буде лівшею. Крім того, якщо все люди на сімейному дереві матері лівші, дитина теж успадкує цю рису.
 2. Тип і колір волосся. Домінуючі і рецесивні гени відіграють величезну роль у визначенні кольору і типу волосся. Діти частіше успадковує домінантний ген матері, ніж батька, за кольором і структурі волосся.
 3. Мутації в геномі відбуваються в разі неправильного розподілу хромосом в ДНК. Мутації знаходяться під впливом генів батьків; і якщо у матері є мутація, вона також може проявитися і у дитини.
 4. Хвороба Хасімото. Це захворювання виникає, коли імунна система організму атакує щитовидну залозу. Хвороба Хасімото часто передається від матері або когось із її родоводу. Якщо у матері є проблеми з щитовидною залозою або хвороба Хасімото, необхідно також перевірити її дітей.
 5. Інтелект. Саме гени матері відповідальні за розвиток кори головного мозку дитини, оскільки гени інтелекту розташовані на хромосомі Х. А оскільки у жінок дві X-хромосоми, вони в два рази частіше передають своєму потомству інтелектуальні здібності.
 6. Хвороба Хантінгтона. Якщо це захворювання діагностовано у матері, то при спадкуванні гена цієї хвороби ризики його прояви у потомства складуть 50/50.
 7. Вага. Вага дитини залежить виключно від його матері. Дитина буде худим, якщо його мати худа. А якщо у матері надлишкову вагу, її дитина може мати зайву вагу відразу після народження.

Близькі родинні зв'язки нерідко стають причиною генетичних мутацій, проте хоча багато стану і хвороби передаються на генетичному рівні, зовсім необов'язково, що вони виявляться у дитини. Наприклад, при таких станах, як вовчак або діабет, це рівняння виглядає набагато складніше. Хоча гени матері (чи батька) можуть нести підвищені ризики виникнення цих захворювань у дитини, відбудеться це тільки при поєднанні генетики з рядом несприятливих факторів навколишнього середовища. Тому важливо не тільки те, які гени передаються від матері і батька, але і те, в яких умовах і як живе людина. А знання про ризики ефективно допомагає в попередженні прояву спадкових захворювань.

Переваги проведення аналізів в лабораторії Медікал Геномікс Україна

Лабораторія Медікал Геномікс Україна працює в сфері ДНК-тестів вже більше 18 років і пропонує широкий спектр генетичних досліджень, які допоможуть вам знайти відповіді на найскладніші питання щодо вашого споріднення з ким-небудь або дізнатися більше про ваше здоров'я.

Тут ви можете пройти тест для встановлення батьківства / материнства і спорідненості з іншими передбачуваними родичам, медичні тести за такими напрямками, як онкогенетики, репрогенетіка, кардіогенетіка, неврогенетіка. Чому варто вибрати лабораторію Медікал Геномікс Україна:

 • зручність. Ви можете здати зразки ваших клітин в одному з наших 43 пунктів збору біоматеріалу, розташованих по всій Україні, або замовити домашній набір для забору матеріалу;
 • висока точність. Всі результати генетичних експертиз перевіряються двома незалежними групами вчених-генетиків, що виключає можливість помилки. Ми використовуємо сучасне лабораторне та комп'ютерне обладнання;
 • доступні ціни і найкоротші терміни.

Всі тести виконуються конфіденційно і при необхідності їх результати можуть бути знеособлені. Зателефонуйте нам, якщо ви хочете пройти ДНК-тест - наші консультанти дадуть відповідь на всі питання і допоможуть оформити замовлення.

Похожие статьи
Сподобався пост? Підпишіться на оновлення сайту
Залишити відповідь

Останні статті

Поняття «аналіз ДНК» з'явилося в побуті ще 1980 року, і нині немає людини, яка з нею незнайома. Заглибимося в термінологію, ДНК-тест – процедура внутрішньовидової ідентифікації.

Медичний центр Медікал Геномікс Україна пропонує підтверджені наукою можливості зберегти свою молодість та здоров'я на всіх життєвих етапах.

Тридцять вісім років тому Алек Джефріс, генетик із Британії, дійшов висновку, що ДНК кожної людини унікальна. Надалі це відкриття вчені поклали основою методу, який знайшов застосування у криміналістиці, у світі науки.

На сьогоднішній день на території України дедалі популярнішими стають ДНК лабораторії. За останні роки кількість людей, які бажають замовити ДНК — тестування на встановлення спорідненості у Києві та по всій Україні, зросла в кілька разів.

Дізнатися про своє етнічне походження, досліджувати свою сімейну історію та знайти нових родичів зовсім нескладно завдяки простому тесту ДНК.

Молекулярний тест на коронавірус за допомогою ПЛР - це точний тест, рекомендований ВООЗ для підтвердження коронавірусної інфекції SARS-CoV-2.

Будьте абсолютно впевнені в батьківстві завдяки найбільш популярним ДНК-тестам на батьківство. Досить взяти зразки будь-якого формату з ДНК від батька та дитини: мазки зі щоки, щітки, окуляри, столові прилади, соломинки тощо.

У нашому списку послуг доступні різні типи тестів для підтвердження зараження коронавірусом SARS-CoV-2. Варто пам'ятати, що використовуються для перевірки різних параметрів. Тести ПЛР підтверджують поточну інфекцію COVID-19.

ДНК-тестування для встановлення батьківства полягає у порівнянні генетичних профілів передбачуваного батька та дитини. Подібні тести проводяться для визначення ступеня спорідненості між членами сім'ї однієї статі: сестра – сестра, дідусь – онук.