Що може успадкувати дитина від сурогатної матері

Рубрика
Що може успадкувати дитина від сурогатної матері

Сурогатне материнство - одночасно важливе досягнення репродуктивної медицини і велика етична проблема. Однак батьків, як правило, цікавить тільки одне питання - що може успадкувати дитина від сурогатної матері? Біологічно сурогатні матері не є матерями дитині, якого вони виношують, і не можуть передати йому свої гени. Однак розберемо все по порядку.

Чи передаються гени від сурогатної матері

ДНК от суррогатной мамы?

При сурогатному материнстві ДНК дитини надходить від майбутньої біологічної матері або донорської яйцеклітини, а також від батька або донора сперми. У більшості угод про сурогатне материнство раніше запліднений ембріон від біологічних батьків імплантується сурогатної матері (за винятком випадків, коли сурогатна мати також є донором яйцеклітини). Таким чином, учасниками сурогатного материнства є:

  • генетична матір - особа, яка надала свою яйцеклітину;
  • генетичний батько - особа, яка надала свою сперму;
  • сурогатна мати - жінка, яка згодна виносити і народити дитину.

Тим не менш, деякі задаються питанням, чи проходить кров сурогатної матері через серце плоду і, якщо так, чи означає це, що вона, в свою чергу, передає свою ДНК і чи може дитина успадкувати ДНК від сурогатної мами?

Коротка відповідь - ні: у дитини своя кров, що тече по його венах, і ДНК, створена з ДНК яйцеклітини і сперми, використовуваних при заплідненні.

Після того, як ембріон успішно імплантується в матку носія, він продовжує рости там. Розвиток плаценти - неймовірно важлива частина вагітності, тому що вона не тільки живить зростаючого дитини, розщеплюючи молекули поживних речовин за допомогою своїх ферментів, але і виконує функцію фільтру. Це дозволяє тільки строго певних речовин проходити через цей бар'єр.

В даний час дослідження показують, що клітини дійсно можуть долати плацентарний бар'єр і вводити сурогатну ДНК дитині і навпаки. Але чи достатньо цього, щоб вплинути на склад хромосом дитини? Чи буде дитина схожа на сурогатну матір? Однозначно ні. Жінка, що виношує донорський ембріон, може внести свій вклад в ДНК дитини, однак цей внесок буде мізерно малим і ніяк не вплине на зовнішність малюка або його характер.

Важливо пам'ятати, що дитина отримує всю свою ДНК від своєї матері і батька. Максимум лише кілька клітин сурогатної ДНК будуть змішані з трильйонами клітин, заповнених ДНК біологічної матері і батька дитини. ДНК, що проходить через плаценту, недостатньо, щоб впливати на дитину, адже плацента - дійсно ефективний фільтр. Тут важливіше умови вагітності. Саме тому майбутні батьки, як правило, повністю беруть на себе забезпечення сурогатної матері, щоб вона відчувала себе комфортно і не відчувала стрес під час всієї вагітності.

Ще одне питання, яке часто можна почути - чи може сурогатна матір передати свої звички дитині? Наприклад, звички в харчуванні? Вчені Лондонського університету вивчили пристрасті жінок-близнят у віці від 18 до 79 років і зробили висновки, що приблизно 50% переваг в їжі можуть визначатися генетично. Тобто сурогатна мати на це вплинути не може. А як щодо любові до спорту, музиці, літературі? Це поширений міф, що вагітна жінка може передати подібні пристрасті дитині. Попросту кажучи, механізму їх передачі не існує. І якщо біологічні батьки ще можуть вплинути на ті чи інші схильності дитини (що, втім, теж не підтверджується дослідження), все ж звички людини завжди обумовлені його вихованням і соціальними чинниками. Словом, сурогатна мати нічого не може передати дитині, яку виношує.

Існують, однак, деякі рідкісні випадки сурогатного материнства, при яких дитина або зачатий традиційно, або сурогатна мати піддалася штучного запліднення. У цих ситуаціях використовується яйцеклітина сурогатної матері, а значить ДНК дитини буде містити половину її ДНК. З цієї причини потенційного донора вибирають так, щоб його зовнішність мала щось спільне із зовнішністю майбутніх батьків. Але ця спадковість - то, що змушує людей задуматися, чи мають сурогатні матері права на дитину. Справа в тому, що якщо сурмама генетично пов'язана з дитиною через яйцеклітину, це може ускладнити ситуацію. Через ці етичних і правових наслідків традиційне сурогатне материнство є рідкісною практикою.

Яка група крові буде у дитини

Група крові дитини залежить від групи крові його біологічних батьків. Залежно від того, чи використовуєте ви свої статеві клітини або донорські, цілком можливо, що у вашої дитини буде група крові, що відрізняється від вашої групи, вашого партнера і навіть вашого донора. І сурогатна мати, яка не є донором яйцеклітини, не робить взагалі ніякого впливу на групу крові плоду. Збіги груп крові в цьому випадку - це випадковість. Але щодо сурогатного материнства знання групи крові сурогатної матері грає велику роль.

Групи крові зазвичай діляться на типи (A, B, AB або O), а потім отримують резус-фактор (позитивний або негативний). Резус - це антиген, який може існувати на поверхні еритроцитів. Простий аналіз крові визначить, чи присутній цей антиген і, отже, чи є у людини Rh +.

Наявність цього антигену має важливе значення при вагітності, особливо при сурогатної, тому що можуть існувати ризики, в яких сурмама може бути резус-негативної, в той час як дитина, якого вона носить, буде резус-позитивним. Якщо кров Rh- носія змішується з кров'ю Rh + плода, це може привести до проблем. У цій ситуації Rh-носій почне виробляти антитіла до Rh + крові. Ці антитіла можуть викликати проблеми під час вагітності, і, швидше за все, будуть атакувати і вбивати еритроцити майбутнього Rh + плода.

При першому дородовому дослідженні у сурогатної матері береться кров для визначення резус-фактора. Резус-позитивна кров означає, що у матері є резус-фактор, антиген, стерпний еритроцитами. Резус-негативна кров його не має. Дитина може успадковувати резус-фактор тільки від біологічного батька або матері, але не від сурогатної матері.

Чи необхідно робити ДНК-тест дитини, яку виношує нерідна мати?

Існують різні ситуації, коли може знадобитися ДНК-тести під час вагітності. На щастя, сучасні технології дозволяють робити це неінвазивний шляхом, що не зможе нашкодити ні дитині, ні сурогатної матері. Для цього береться кров сурогатної матері, в якої вже починаючи з десятого тижня вагітності можна виявити ДНК дитини. ДНК-тести проводять у наступних випадках:

  • з медичних причин. Необхідно для виявлення аномалій в хромосомах, таких як, наприклад, синдром Дауна;
  • з юридичних причин. Іноді це необхідно для завершення процедури сурогатного материнства. А іноді трапляється, що сурогатна мати вагітніє незабаром після імплантації ембріона, тому необхідно буде переконатися в тому, що вона є генетичною матір'ю для другої дитини.

Під час ДНК-дослідження визначаються унікальні маркери, які збігаються тільки у генетично пов'язаних людей. ДНК-дослідження можна проводити відразу після народження малюка, оскільки для тесту потрібен тільки мазок з внутрішньої сторони щоки - це швидко, безпечно і абсолютно безболісно.

Сурогатне материнство - альтернативний, але ефективний спосіб створити сім'ю. Це дуже особистий процес, що вимагає від передбачуваних батьків і сурогатної матері ділитися своєю дуже інтимної інформацією, що стосується фізичного і психологічного здоров'я і багато чого іншого, з людьми, яких вони не знають. Але медичні обстеження необхідні для успішного сурогатного материнства і для здоров'я нового дитини - вашої дитини.

Похожие статьи
Сподобався пост? Підпишіться на оновлення сайту
Залишити відповідь

Останні статті

Генетичне тестування засноване на аналізі ДНК пацієнта за допомогою лабораторних методів з метою читання міститься в ньому інформації.

З кожним роком розширюється ринкова пропозиція тестів ДНК, які можна проводити для різних цілей. Вартість генетичних тестів залежить від кількості протестованих генів і типу використовуваного методу.

Тест на батьківство проводиться для встановлення особи біологічного батька дитини. Скільки коштує тест на батьківство і як до нього підготуватися?

Генетична інформація, що міститься в ДНК, має великий вплив на зовнішній вигляд і функції нашого тіла. І хоча умови навколишнього середовища також мають великий вплив, наші гени - це «рецепт» для нашого тіла, завдяки якому воно знає, як функціонувати.

Останні досягнення в області технологій геноміки зробили доступним отримання персоналізованої генетичної інформації.

Генетичний профіль - це набір певних ділянок ДНК (генетичних маркерів). Він унікальний для кожної людини, тому його ще називають «генетичним відбитком пальця». Тільки однояйцеві близнюки мають однаковий генетичний профіль.

Ви коли-небудь замислювалися, чому одні люди, які ведуть нездоровий спосіб життя і живуть в несприятливих умовах, живуть здорової і довгим життям, а інші, не дивлячись на турботу про своє здоров'я, не доживають до глибокої старості? Дуже ймовірно, що за це можуть бути відповідальні гени.

Ставити під сумнів материнство для багатьох жінок може бути дуже важким досвідом. На щастя, такі ситуації трапляються порівняно рідко, але все ж трапляються.

ДНК-дієта - меню, записане в генах. ДНК-дієта допомагає скинути вес? Є результати пошуку від ДНК-аналізу? Ответы на вопросы в статье от Медикал Геномікс Україна. Щоб дієта стала ефективною та дозволила безпечно досягти та підтримати оптимальну фігуру, вона повинна відповідати нашому організму.