Генетичні тести: як це працює і коли вони потрібні. ДНК аналіз дослідження на генетичні хвороби, види тестів

Генетичні тести: як це працює і коли вони потрібні. ДНК аналіз дослідження на генетичні хвороби, види тестів

Якщо ви ставите питанням: в чому переваги ДНК-тестування і навіщо його робити, ця стаття призначена для вас.

Генетичні тести являють собою лабораторний аналіз ДНК, щоб підтвердити або виключити виникнення в ній змін, таких як поліморфізм або мутації. Інформація, що міститься в нашій ДНК, визначає наше здоров'я - виникнення захворювань, підвищений ризик їх розвитку, реакцію нашого організму на ліки і продукти харчування або носій мутацій, які не викликають у нас ніяких недуг, але можуть призвести до серйозних захворювань потомства.

Ці дослідження мають ряд переваг:

 • виконуються тільки один раз в житті (оскільки ДНК ніколи не змінюється, результат завжди є дійсним),
 • їх можна робити в будь-якому віці,
 •  
 • немає протипоказань до їх виконання,
 • вони дуже надійні і ефективні (більше 99%) - хибнопозитивні або негативні результати вкрай рідкісні,
 • знання про генетичну схильність підвищують ефективність терапії,
 • надають значний обсяг інформації про здоров'я,
 • дозволяють на ранньому етапі проводити профілактику, адаптуючи харчування і спосіб життя до ДНК.

Що дають пацієнтові конкретні генетичні тести?

В Медікал Геномікс - Дніпро, Одеса, Харків, Львів кращі фахівці пропонують можливість проведення різних тестів ДНК. Кожен з них має різне застосування і дає пацієнтові різні переваги: ​​

 • ДНК дослідження на рак ❱ Можливість проведення протиракової профілактики
 • ДНК тести на харчову непереносимість ❱ Дотримання дієти, яка виключає шкідливі інгредієнти
 • Нутрігенетичні тести ❱ Складання оптимального плану харчування
 • Передпологові тести ❱ Ранній початок лікування і підготовка до догляду за дитиною
 • Діагностика після викидня ❱ Здійснення лікування причин викидня
 • Тести на безпліддя ❱ Лікування безпліддя і збільшення шансів на нормальну вагітність
 • Тести на батьківство ❱ З'ясування біологічного батьківства дитини

Переваги дослідження № 1. Тест ДНК на рак

Завдяки такому тесту можна оцінити ймовірність виникнення злоякісних новоутворень. Зміни, що підвищують ризик розвитку цих станів, включають, крім іншого, мутації в генах:

 • BRCA1, BRCA2 - сильно підвищують ризик раку грудей і яєчників, а також раку простати;
 • CHEK2 - пов'язаний з більш високою ймовірністю розвитку раку прямої кишки, нирок, щитовидної залози, простати і грудей.
 • TP53 - збільшує ризик розвитку раку грудей, наднирників, раку мозку, лейкемії і міоми.

Усвідомлення власної схильності до захворювання має велике значення - воно дозволяє вжити відповідних профілактичних заходів, щоб знизити ризик захворювання до мінімуму або виявити захворювання на ранній стадії, дозволяючи повністю одужати.

Переваги дослідження №2. Тести на харчову непереносимість

Завдяки цим тестам можна діагностувати у пацієнта спадкову харчову непереносимість, запідозрену фахівцем через наявність специфічних симптомів. Такі реакції гіперчутливості включають стійку непереносимість глютену (целіакія), лактози (первинна гіполактазія) і фруктози (фруктоземія), що пов'язано з наявністю поліморфізмів в певних генах.

Таким чином, ці тести дозволяють:

 • з'ясувати точну причину недуги,
 • встановити остаточний діагноз,
 • швидше провести відповідну терапію - дієта, що обмежує або усуває шкідливий продукт.

Переваги дослідження № 3. Нутрігенетичні тести

Обсяг включає, серед іншого, аналіз генів, відповідальних за метаболічні процеси жирів, вуглеводів, вітамінів, антиоксидантів, за виведення токсинів і вільних радикалів з організму, за схильність до ожиріння та інших захворювань, пов'язаних з харчуванням, а також аналіз на харчову непереносимість і гіперчутливість. Завдяки їх реалізації можна розробити дієту відповідно до нашої ДНК.

Переваги дослідження №4. Пренатальне (допологове) тестування

Це різновид діагностики, яка проводиться під час вагітності для оцінки здоров'я плоду, що розвивається. Серед пренатальних тестів виділяють наступне:

 • неінвазивні тести - визначають ризик того чи іншого відхилення.

Переваги дослідження №5. Діагностика після викидня.

Діагностика після викидня дозволяє дізнатися про наявність відхилень у вигляді хромосомних аберацій. У разі переривання вагітності необхідно визначити причину, щоб за допомогою відповідної терапії було можливо правильне протягом наступної вагітності і народження здорового потомства.

Переваги дослідження 6. Тестування на безпліддя

Безпліддя - це захворювання, яке вражає багато пар і може бути викликано різними розладами з боку жінки, чоловіки або обох партнерів. Джерело проблеми може бути, серед іншого, в генах, здоров'я або спосіб життя. Аналіз ДНК на безпліддя визначає найбільш поширені генетичні причини. Проведення такої діагностики дозволяє лікарю розробити відповідну форму терапії, завдяки якій пара зможе стати батьками.

Переваги тесту № 7. Тест на батьківство, Київ

Встановлення батьківства полягає в порівнянні профілів дитини і біологічного батька. Завдяки цим тестам ДНК в Києві можна встановити батьківство - воно або завжди виключено на 100% або підтверджується з імовірністю більше 99,9999%.

Знайдіть ДНК-дослідження для себе

Виконайте пошук на сайті або зателефонуйте нам, і ми допоможемо вам підібрати їх у кожному місті України і області: Київ, Одеса, Львів, Луцьк, Рівне, Тернопіль, Хмельницький, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінниця, Житомир, Чернігів, Чернівці, Черкаси, Суми, Запоріжжя, Миколаїв, Херсон, Дніпро, Кривий Ріг, Кропивницький, Маріуполь, Полтава, Харків.

 
Похожие статьи
Сподобався пост? Підпишіться на оновлення сайту
Залишити відповідь

Останні статті

Поняття «аналіз ДНК» з'явилося в побуті ще 1980 року, і нині немає людини, яка з нею незнайома. Заглибимося в термінологію, ДНК-тест – процедура внутрішньовидової ідентифікації.

Медичний центр Медікал Геномікс Україна пропонує підтверджені наукою можливості зберегти свою молодість та здоров'я на всіх життєвих етапах.

Тридцять вісім років тому Алек Джефріс, генетик із Британії, дійшов висновку, що ДНК кожної людини унікальна. Надалі це відкриття вчені поклали основою методу, який знайшов застосування у криміналістиці, у світі науки.

На сьогоднішній день на території України дедалі популярнішими стають ДНК лабораторії. За останні роки кількість людей, які бажають замовити ДНК — тестування на встановлення спорідненості у Києві та по всій Україні, зросла в кілька разів.

Дізнатися про своє етнічне походження, досліджувати свою сімейну історію та знайти нових родичів зовсім нескладно завдяки простому тесту ДНК.

Молекулярний тест на коронавірус за допомогою ПЛР - це точний тест, рекомендований ВООЗ для підтвердження коронавірусної інфекції SARS-CoV-2.

Будьте абсолютно впевнені в батьківстві завдяки найбільш популярним ДНК-тестам на батьківство. Досить взяти зразки будь-якого формату з ДНК від батька та дитини: мазки зі щоки, щітки, окуляри, столові прилади, соломинки тощо.

У нашому списку послуг доступні різні типи тестів для підтвердження зараження коронавірусом SARS-CoV-2. Варто пам'ятати, що використовуються для перевірки різних параметрів. Тести ПЛР підтверджують поточну інфекцію COVID-19.

ДНК-тестування для встановлення батьківства полягає у порівнянні генетичних профілів передбачуваного батька та дитини. Подібні тести проводяться для визначення ступеня спорідненості між членами сім'ї однієї статі: сестра – сестра, дідусь – онук.